Цього дня, 26 квітня, православні християни вшановують святителя Стефана Пермського, а в народному календарі свято називається Степанів день або Глафіра-горошниця. Це свято нагадує нам про важливість вшанування історичних подій та традицій, але також може надихнути на мрії та думки про хороше, щоб життя стало кращим і приємнішим.
Ким був святий Стефан і чому його вшановують?
Стефан жив у XIV столітті та народився в місті Великий Устюг. Його батько був священнослужителем, тому ще з дитинства хлопчик відвідував церкву та вивчався церковному статуту і співу. Підлітком Стефан переїхав до міста Ростова, де став монахом у монастирі Григорія Богослова і прийняв постриг. У 1383 році його призначили єпископом Пермської єпархії. Стефан віддавав перевагу знищенню язичницьких пам’яток та проповідував християнство, і під час його правління було збудовано багато православних храмів.
Традиції та обряди, пов’язані з 26 квітня
9 травня відзначається не тільки свято Стефана Пермського, але й праведної Глафіри, яку народ називає горошницею. У цей день на Русі традиційно сіють горох, при цьому заговорюють насіння, щоб врожай був якомога більшим.
Також 26 квітня наші предки вірили, що цей день небезпечний для проведення весіль та заручин. Тому, краще уникати цих заходів та не займатися ворожінням. Але, для всіляких очищувальних процедур та дієт, день дуже сприятливий.
Спробуйте сьогодні зосередитися тільки на позитивному
Степанів день — це час, коли народ вірить, що всі їхні бажання збудуться. Тож сьогодні ми повинні старатися, щоб наші думки були тільки позитивними та не давати місця негативу. Це може бути важко, оскільки іноді негативні думки виникають без нашої волі. Наприклад, коли ми чекаємо на дзвінок від начальства, ми можемо замість позитивних думок про очікування доброї новини, подумати про можливу критику.
Але ми повинні розуміти, що кожна наша думка має силу, і наші бажання можуть здійснюватися. Тому, коли ми звертаємося до всесвіту з якимось бажанням, ми маємо пам’ятати, що всесвіт може виконувати будь-які наші запити. І тому важливо зосереджуватися на позитивних думках, щоб забезпечити собі позитивний результат. Якщо ми не хочемо, щоб наші негативні думки здійснилися, ми повинні негайно перемикатися на позитивні думки та бажання.
Народні прикмети на 26 квітня
В українській народній традиції існує багато знаків і прикмет, пов’язаних з датою 26 квітня. Зокрема, якщо верхня частина хмар не видна в цей день, то можна очікувати затяжні дощі з грозами. Також ясний день і велика роса на Степанів день — це добрий знак для майбутнього урожаю огірків. Ці народні знаки мають давню історію і досі переважають в українських традиціях та культурі.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…