Алое: як доглядати за цією рослиною та чим потрібно поливати, щоб швидко росла

У багатьох людей на підвіконні росте алое. Воно не вибагливе у догляді, тому здатне рости у будь — яких умовах. Але іноді можуть з’явитися проблеми й варто знати, що робити у такому випадку.

Іноді листя стає сірим з червоним відтінком. Це свідчить про те, що рослина перенесла стрес. Можливо, ви переставили його в інше місце, або полили не так, як завжди. Варто повернути все на свої місця й ситуація виправиться.

Якщо листя почало в’янути та опадати, це свідчить про те, що почало гнисти коріння. Можливо, ви занадто часто поливаєте рослину, тому варто cкорегувати графік поливу. Варто перевіряти вологість ґрунту дерев’яною паличкою. Якщо він сухий, варто трохи зволожити квітку. Також, щоб не розмножувалися бактерії, варто зробити гарний дренаж у горщику. Не завадить пересадити квітку у новий горщик зі свіжим ґрунтом. Полив після пересадки проведіть через три тижні.

Якщо на квітці з’явилися коричневі листки, вона страждає від надмірної вологи. Або листя просто готується, щоб відпасти. Варто просто прибрати таке листя, щоб змогло рости нове.

Якщо кінчики листя почали жовтіти, у ґрунті не вистачає поживних речовин. Варто підживити рослину або пересадити у новий горщик. Листя може жовтіти через нестачу світла. Підживлювати квітку у зимовий період не бажано, краще встановити додаткове освітлення для неї.

Якщо листя почало ломатися, деформуватися та в’янути, йому не вистачає світла. Якщо день сонячний та теплий, варто виставляти квітку погрітися. Можна встановити додаткове освітлення фітолампами. Квітка буде гарно рости, якщо світловий день триватиме не менше 6 годин.

Квітка може хворіти через появу шкідників — борошнистий червень, павутинний кліщ або щитівка. Якщо на листах з’явився восковий наліт, воно почало жовтіти, в’янути та опадати, алое вразив шкідник. У такому випадку варто провести обробку фунгіцидами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!