Антона Великого — 17 січня. Як правильно провести цей день, та чого не можна робити

Преподобного Антона Великого потрібно вшанувати 17 січня. Люди прозвали свято Антон Перезимник.

Народився святий у статній родині християн, у Єгипті. Коли йому виповнилося дванадцять років, його батьки померли й він залишився з молодшою сестрою. Свій спадок він роздав нужденним, а сестру залишив на виховання благочестивим жінкам. Після цього він вирушив жити у пустелі та прожив там 20 років. Згодом поруч почали жити інші пустельники. Антонія призначили започатківцем відлюдного чернецтва.

Люди у цей час перевіряли запаси у хлівах та визначали, вистачить запасів до наступного врожаю чи ні. Жінки випікали у цей день колобків, щоб залучити на землю весняне сонце. Ними пригощали маленьких дітей, рідних та знайомих.

Святого вважали захисником свійських тварин, тому люди читають молитви, щоб вони вдало отелились та були здоровими. У храмах освячували сіно, а потім пригощали ним тварин. Знахарі на Антонія читають спеціальні замовляння для захисту оселі від нечистої сили та злодіїв. Заборонялося цього дня давати дітям бобові, бо вони могли захворіти на тяжкі, дитячі, інфекційні хвороби. Господині займалися рукоділлям. А ще вони намагалися продовжити свою красу. Вони проводили ритуал з сіллю та водою. Коли з’являвся на небі місяць, потрібно було налити у склянку воду. О півночі варто взяти склянку у ліву руку, а у праву трохи солі. Потім потрібно стати у центрі кімнати та подивитися у вікно та рівно о 12 прочитати спеціальні слова. Потім сіль киньте у склянку та залишіть її на підвіконні, щоб на неї потрапляли промені місяця. Зранку варто випити ковток та промовити інші слова. Потім поставте склянку на підвіконня. Варто по ковтку зранку випивати протягом шести днів. Але крім цих ритуалів не варто забувати про щоденний догляд за собою.

Прикмети:

  • Чекайте найближчими днями морозів, якщо у цей тепла погода.
  • Чекайте ранньої весни, якщо до обіду світить яскраво сонце.
  • Весна затягнеться, якщо цілий день сипле сніг.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!