25 березня щороку у православ’ї відзначається одне з найбільших та світлих свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Ця дата також відома як Третя зустріч весни та Благовіщення у народному календарі. У цей день існують певні традиції та обряди, а також прикмети про те, що можна та не можна робити. Щоб провести цей день правильно, слід дотримуватись відповідних звичаїв.
Що це за свято Благовіщення Пресвятої Богородиці?
Назва свята «Благовіщення» вказує на те, що воно було встановлене для вшанування благої вісті. 25 березня архангел Гавриїл з’явився Діві Марії, щоб повідомити про народження Ісуса Христа, Спасителя всіх праведних християн, та Його зачаття. Значення цього свята в православ’ї настільки велике, що навіть під час Великого посту 25 березня дозволяється вживання риби та олії.
Традиції Благовіщення
Важливим обрядом свята Благовіщення є заготівля Благовіщенської солі. Кожен член сім’ї має взяти трохи солі та кинути її у тканинний мішечок, а господиня повинна прожарити її на сковороді. За народними повір’ями, така сіль допомагає при швидкому одужанні хворого в будинку. Якщо ж сіль не знадобилася протягом року, то її спалюють 25 березня і заготовляють нову.
У цей день також звичайно приносять у храм насіння та саджанці для освячення. Вірили, що Бог благословляє землю на щедрий врожай, і тому люди здійснюють цей обряд.
Особливу силу має Благовіщенська просфора. Її приносять з церкви додому, підсушують та розтирають в порошок, який потім додають до їжі сім’ї та худоби, щоб протягом року були здоровими.
Правила поведінки у велике свято Благовіщення
На Русі Благовіщення завжди вважалося святом тиші та свободи. 25 березня не проводилися шумні бенкети з багатими столами.
Сучасний день потрібно повністю віддати своєму духовному розвитку, а будь-які справи та робота заборонені. За народними повір’ями, «На Благовіщення пташка не будує гнізда, а дівчина не плете коси».
Що не можна робити у це свято
Що варто робити 25 березня
Попереднього дня 24 березня на Русі розпалювали очисні вогнища, куди кидали увесь непотріб та сміття. Зола з таких вогнищ вважалася цілющою і використовувалася господинями для збереження врожаю від хвороб і лихоліть. На 25 березня вони збирали Благовіщенську золу та сипали її під корінь, якщо якась рослина на городі починала хворіти.
Щодо жителів приватних будинків з худобою, їм рекомендується влаштувати трохи шуму, погримати тазами або побарабанити на бубонці. Вірувалося, що такий шум злякає хижих звірів і захистить домашніх тварин.
Прикмети на 25 березня
Якщо на свято Благовіщення ластівок не видно, то передбачається прохолодна весна.
Якщо 25 березня йтиме дощ, то це обіцяє багату риболовлю протягом року та врожайну грибну пору у лісі.
Як впоратися із засміченою каналізацією: 4 ефективні способи в домашніх умовах Засмічена каналізація – це…
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…