Чим і коли обприскувати дерева на весні, щоб вони не хворіли, а давали гарний врожай.

Більшість рослин за весь час свого існування проходять два етапи. В процесі яких відбувається маса захворювань та ураження шкідниками. Розповімо про те, як запобігти цим проблемам у різні періоду зростання рослин.

 1. До того, як бруньки почнуть розпускатися.

Обприскування для плодових та ягідних дерев необхідно проводити, коли температура вночі та вдень коливається в межах 5 градусів. Це можна зробити індустріальним маслом, ним обробляють крони дерев, штамби та скелетні гілки. Роблять розчин на 10 л води додають 700 мл масла. Цей розчин не несе небезпеки, утворюється плівка, яка перекриває кисень шкідникам, після чого вони гинуть. Також, можна використати такі засоби, як «Чистий сад», або «Брунька».

 1. Коли бруньки розпускаються.

Повторне обприскування можна зробити 3% бордоською рідиною або таким засобом, як «Хорус» розводять на 10 л води – 2 г. або «Чемпіон» на 10 л – 30 гр. Також, необхідно додати інсектицид – «Альфа — супер» на 5 л води – 2,5 мл, «Твікс» на 5 л води – 10 мл.

 1. Коли квітки стають рожеві.

Профілактика ураження гусінню, жуків довгоносиків й інших шкідників та хвороб. В цю стадію проводять обробку всіх дерев та кущів такими засобами, як «Матч» 10 л води – 10 мл розчину, «Конфідор» на 10 л води – 2,5 гр. Також, до цих засобів додають «Скор» на 10 л води – 2 мл. Або «Страж» на 5 л води – 3 мл. Профілактика кучерявості листя на таких деревах, як персики та абрикоси. 1. Кінець цвітіння.

Боротьба проти гусені, яка шкодить листю.

Головною метою захистити дерева й кущі від хвороб та шкідників, полягає у своєчасному обприскуванні саду. Процедуру повторювати необхідно враховуючи ступінь ураження. Не бажано використовувати для цього хімічні препарати.

Дотримуйтесь цих порад при обприскуванні саду.

 1. Витрата розчину залежить від того, скільки років дереву:
 • До 5 – на 1 літр води – 0,5 мл розчину;
 • 6-10 – на 3 л води – 2,5 мл розчину;
 • Понад 11 – 3,5 л води на 3 мл розчину.
 1. Якщо пройшов дощ після обприскування, процедуру необхідно повторити.
 2. Застерігайтесь підробки препаратів, вимагайте документи на товар та чек.
 3. Дотримуйтесь інструкції на пакуванні.
 4. Намагайтесь обробляти листя з обох боків.
 5. Обприскуйте так, щоб утворювалась тонкий шар розчину використовуючи пульверизатор.
 6. Слідкуйте, щоб розчин не осідав на прилеглі рослини.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!