Більшість рослин за весь час свого існування проходять два етапи. В процесі яких відбувається маса захворювань та ураження шкідниками. Розповімо про те, як запобігти цим проблемам у різні періоду зростання рослин.
- До того, як бруньки почнуть розпускатися.
Обприскування для плодових та ягідних дерев необхідно проводити, коли температура вночі та вдень коливається в межах 5 градусів. Це можна зробити індустріальним маслом, ним обробляють крони дерев, штамби та скелетні гілки. Роблять розчин на 10 л води додають 700 мл масла. Цей розчин не несе небезпеки, утворюється плівка, яка перекриває кисень шкідникам, після чого вони гинуть. Також, можна використати такі засоби, як «Чистий сад», або «Брунька».
- Коли бруньки розпускаються.
Повторне обприскування можна зробити 3% бордоською рідиною або таким засобом, як «Хорус» розводять на 10 л води – 2 г. або «Чемпіон» на 10 л – 30 гр. Також, необхідно додати інсектицид – «Альфа — супер» на 5 л води – 2,5 мл, «Твікс» на 5 л води – 10 мл.
- Коли квітки стають рожеві.
Профілактика ураження гусінню, жуків довгоносиків й інших шкідників та хвороб. В цю стадію проводять обробку всіх дерев та кущів такими засобами, як «Матч» 10 л води – 10 мл розчину, «Конфідор» на 10 л води – 2,5 гр. Також, до цих засобів додають «Скор» на 10 л води – 2 мл. Або «Страж» на 5 л води – 3 мл. Профілактика кучерявості листя на таких деревах, як персики та абрикоси.
- Кінець цвітіння.
Боротьба проти гусені, яка шкодить листю.
Головною метою захистити дерева й кущі від хвороб та шкідників, полягає у своєчасному обприскуванні саду. Процедуру повторювати необхідно враховуючи ступінь ураження. Не бажано використовувати для цього хімічні препарати.
Дотримуйтесь цих порад при обприскуванні саду.
- Витрата розчину залежить від того, скільки років дереву:
- До 5 – на 1 літр води – 0,5 мл розчину;
- 6-10 – на 3 л води – 2,5 мл розчину;
- Понад 11 – 3,5 л води на 3 мл розчину.
- Якщо пройшов дощ після обприскування, процедуру необхідно повторити.
- Застерігайтесь підробки препаратів, вимагайте документи на товар та чек.
- Дотримуйтесь інструкції на пакуванні.
- Намагайтесь обробляти листя з обох боків.
- Обприскуйте так, щоб утворювалась тонкий шар розчину використовуючи пульверизатор.
- Слідкуйте, щоб розчин не осідав на прилеглі рослини.