Чим краще підживити помідори у відкритому ґрунті, щоб вони дали гарний врожай

Розповімо вам, чим підживлювати томати, щоб їхні плоди зростали великими. Підживлення у відкритому ґрунті та у теплицях має відмінності.

Чим підживлюють помідори після висадки у відкритий ґрунт?

Щоб отримати гарний врожай, не слід садити томати на грядки, де минулого року росла картопля, сприятлива земля там, де росли капуста, бобові рослини. Підживлювати томати необхідно органічними добривами. Не слід підживлювати свіжим гноєм, він навпаки гальмує розвиток плодів та нарощує листя. Не забувайте вчасно обгортати та розпушувати землю. Підживлюють рослини через 14 днів після висадки у відкриту землю. Наступну через 2 тижні.

Чим проявляється нестача живлення помідорів:

  • Погано росте стебло та листя – нестача азоту. Нижні листки жовтіють та осипаються.
  • Коричнево – жовті плями на листках, які скручуються – нестача калію. Самі плоди починають ставати бурими.
  • Зупинка росту, листя та стебло набувають синюватого кольору, листя стає синьо – зеленим, через деякий час стає сірим – нестача фосфору.




Необхідно внести сечовину – 6 грамів на м2, подвійний суперфосфат – 25 грамів, калійна сіль – 10 грамів. Після висадки розсади у відкритий ґрунт, необхідно вносити рідкі добрива – розчин пташиного посліду (100 грамів на м2). Коли томати почнуть цвісти – обробіть засобами, що стимулюють ріст рослин.

Підживлення для томатів, які ростуть у теплицях.

Добрива необхідно постійно змінювати. Через 10 днів після посадки, необхідно внести – аміачну селітру(20 грамів), суперфосфат (50 грамів), хлористий калій (10 грамів).



До того, як утворилися плоди на 2-3 китицях, необхідно підживити – суперфосфатом(80 грамів), селітрою(30 грамів), калій (25 грамів).

Коли почнуть томати плодити – суперфосфат (40 грамів), селітра (40 грамів), калій (30 грамів).

Після використання добрив, слід обов’язково гарно полити рослини звичайною водою. Раз на 30 днів необхідно провести обприскування – на відро води додайте сірчанокислий марганець(4 грами), борна кислота (3 грами), сірчана мідь (2 грами), сірчанокислий цинк (2 грами).

Якщо рослини на вигляд втомлені та мляві, означає, що вони потребують органічних добрив. Розчиніть гній разом з водою у співвідношенні 1 до 4.розведіть пташиний послід у співвідношенні 1 до 10.



Скориставшись цими порадами ви обов’язково отримаєте гарний врожай. Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!