Чим краще підживити виноград у вересні, щоб ягоди були великі та солодкі

Якщо правильно підживити виноград, можна отримати дуже сильну лозу з пишним, зеленим листям. Деякі вважають, що підживлювати слід молоді пагони, але дорослі теж варто підгодувати.

Вперше підживити виноград потрібно у стадії цвітіння, під час формування зав’язі. На цьому етапі потрібно підживити виноград розчиненим гноєм. У відрі води слід розчинити 2 кг. коров’яку та підживити 1 м2 ділянки.

Наступні підгодівлі повинні містити у своєму складі мінеральні компоненти. У відрі води слід розчинити 5 гр. бору та 65 гр. нітрофоски. Повторити підживлення цим же розчином потрібно через 14 днів.

За пару тижнів до збору врожаю, слід провести третю підгодівлю. Розчиніть гній з водою у співвідношенні 1 до 10 та полийте виноград.

Який спосіб підживлення краще обрати?

Можна вносити добрива у ґрунт та по листу. При виборі способу підживлення слід враховувати деякі моменти.

Земля повільніше всмоктує поживні речовини, ніж через листя. При обприскуванні результат можна побачити через пару днів й всмоктуються вони у два рази швидше.

Витрати добрив на обприскування менші, ніж на підкореневі. При обприскуванні можна зменшувати концентрацію готових розчинів.

Відсутня реакція при контакті добрива з ґрунтом. Добрива можуть не потрапити до рослини, а розчиниться у верхньому шарі землі. Або навпаки, негативно вплинути на рослину.

Обприскати рослину можна швидше, ніж внести добрива під корінь та отримати результат. Можна зменшити       кількість добрива самостійно.

Слід враховувати те, що при прикореневій підгодівлі добрива можуть висохнути на сонці та їх не встигнуть поглинути рослини.

Коли та навіщо обробляти ґрунт?

Для того, щоб отримати ефект від підживлення, потрібно знати час, коли їх вносити. Краще використовувати універсальні добрива. Якщо ви вирішили скористатися комплексними добривами, потрібно правильно розрахувати їх кількість, щоб не нашкодити.

Перед використанням спеціальних добрив, варто знати, яких саме елементів не вистачає лозі. Лоза сама підкаже, що їй необхідно своїм зовнішнім виглядом. Але слід враховувати те, що на погіршення її росту можуть впливати різноманітні фактори.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!