Чим краще вкривати виноград на зиму: хитрощі досвідчених господарів

Восени обов’язково потрібно приділити увагу винограду. Перед настанням зими, його потрібно накрити. Це можна зробити двома способами —  звичайним та сухим.

Сухий спосіб, це коли лозу ізолюють за допомогою мульчі та плівки. А вже після цього виноград накривають утеплюючим матеріалом.

Звичайний спосіб, це коли просто на лозу висипають мульчу. Сухий спосіб накриття не можна використовувати у місцевостях, де теплий клімат. При високій температурі лоза почне гнити. Звичайний спосіб ідеально підходить для місцевостей з помірним кліматом.

Перед тим як накривати виноград його потрібно підготувати до зимового періоду.

Накриття землею.

Коли настають перші заморозки лозу винограду потрібно накрити 10 сантиметровим шаром землі. А через 21 день досипати стільки ж самого землі. Землю для насипу, потрібно підготувати заздалегідь, вона не повинна бути мерзлою.

Накриття снігом.

Якщо у вашому регіоні дуже сніжні зими, лозу винограду потрібно заховати у кучугури. Шар таких кучунурів повинен складати пів метра. Перед цим лозу потрібно скласти на металеву решітку або дошку. Сніг варто утромбувати, щоб його не здувало вітром.

Накриття соломою.

Коли настають перші заморозки, лозу потрібно скласти на дошку та накрити 20 см. шаром соломи. Через 21 день потрібно додати ще соломи. Солома екологічно чиста, гарно провітрюється та коштує недорого. Але є недоліки, її повинно бути багато й готувати її потрібно заздалегідь. А ще варто підготувати спеціальний шар, який буде тримати солому, щоб її не розносили вітром.Накриття шифером.

Цей варіант підходить лише тим у кого є у наявності шифер. Потрібно вздовж грядки з виноградом викопати канави, вставити туди шифер, скласти у середину лозу та накритий її шифером. Такий матеріал можна використовувати кілька років поспіль.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!