Чим накривати часник на зиму, щоб вберегти його від морозу, та мати гарний врожай

Для того, щоб отримувати гарний врожай часнику кожного року, потрібно на зимовий період утеплювати грядки.

Робити це потрібно до того, як почнуться заморозки.

Чим можна утеплювати грядки з часником.

  • Дерев’яні гілки. Для цього краще обрати гілки хвойних дерев. Вони будуть захищати часник від різноманітних бактерій, термостійкі та надають захист від надмірної вологості. Також, гарно захищають грядки від котів, які можуть викопувати та псувати часник. Можна додати стебла рослин, але попередньо прибрати з них насіння та суцвіття. Але будьте уважними, стебла можуть почати пріти та розповсюджувати грибкові захворювання. Перед використанням роздивіться стебла на наявність шкідників, за наявністю не використовуйте їх.
  • Торф’яні укриття. Накрийте грядки подрібненим, сухим торфом. Шар настилу повинен бути не менше 5 см. він гарно зберігає вологість ґрунту. Будьте уважні, торф може підвищити кислотність землі. Якщо зимою будуть часті відлиги, це укриття може стати щільним та не буде давати дихати землі весною.
  • Укриття опалим листям. Перед тим, як устелити часник листям, огляньте його на наявність шкідливих комах. Будьте уважними, часті перепади температури можуть спровокувати гниття матеріалу й ви втратите врожай. Не використовуйте для укриття листя дуба, він стримує ріст рослин.
  • Укриття тирсою. Будьте уважними, тирса може підкислити землю. До тирси можна додати гілки хвої, вони будуть відлякувати гризунів, які можуть залягти у сплячку у тирсі. Якщо вологість повітря буде високою, тирса буде перешкоджати доступу повітря. Весною такі грядки можуть погано прогріватись, якщо вологість буде високою.
  • Укриття золою та піском. Шар суміші повинен становити мінімум 4 см. після накрийте грядки плівкою. Можна поверх плівки покласти опале листя. Весною укриття прибирають. Таке накриття наситить грядки добривами.
  • Накриття грядок агроволокном. Це накриття дуже просте у користуванні. Накрийте грядку шаром агроволокна та притисніть з боків цеглиною. Матеріал добре утримує тепло та не накопичує зайву вологу. Використовувати матеріал можна багаторазово.

Тож, вибір накриття за вами. Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!