Чим необхідно підживити кущі малини восени, щоб добре перезимували та гарно вродили у наступному році

Скористайтесь цими порадами та підживіть кущі малини.

А вони вам віддячать своїми ягодами наступного врожаю.

Що необхідно зробити перед підгодівлею?

  • Видаліть бур’яни.
  • Між рядами перекопайте ґрунт.
  • Обріжте сухі та старі гілки.

Звичайну малину підживлюють у серпні, а ремонтантну – у жовтні або листопаді.

Чим підживити кущі восени?

Сидерати, перегній, пташиний послід, торф, перепрілий гній, компост або зола — всіма цими добривами можна підживити кущі. Перед перекопуванням землі додають компост та перегнилу гнойову масу. Це потрібно робити раз на три роки. 5 кг. добрива потрібно внести на 1 м2. У якості мульчі використовують торф, який захищає кореневу систему від холоду та насичує землю корисними складовими. Перед використанням розчиніть курячий послід з водою у співвідношенні 1 до 20. Після цього потрібно гарно зволожити ґрунт між рядами.

Після того, як ви зберете врожай підживіть кущі золою. По 100 грамів порошку насипте навколо одного куща.

Між рядами, після зору врожаю, висадіть сидерати. Потім перекопайте їх та залишіть на грядках. Для цього висаджують гірчицю, вику та конюшину.

Дуже гарно чергувати органічні та мінеральні добрива.



Мінеральна підгодівля.

Вміст азоту у добривах повинен бути мінімальним. Краще обирати добрива, які містять калій та фосфор. Краще за все підживити кущі суперфосфатом та сульфатом калію. 40 грамів сульфату калію перемішайте з 55 грамами суперфосфату та підживіть кущі. Якщо кущі молоді, цю кількість потрібно зменшити у два рази. Зробіть поглиблення на 30 см. та внесіть добрива.

Як підживити малину під час осінньої посадки?

10 кг. перегнилого гною та стільки ж компосту, додайте 20 грамів кальцію та 20 грамів фосфору. Змішайте все та розтрусіть по землі, присипте їх органічними добривами, перекопайте та висадіть молоді кущі.

Бажаємо гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!