Чим обробити дерева в саду до розпускання бруньок, щоб вони не хворіли та не чіпали шкідники

Як тільки зійде сніг, варто приділити увагу своєму саду та деревам. Рання весна для цього ідеально підходить. Потрібно розпочати маніпуляції, які захистять ваші дерева від шкідників та захворювань.

Перед тим, як розпустяться бруньки, потрібно обрізати гілки дерев. Сприятлива погода – десять градусів тепла. Якщо буде морозна погода, гілки будуть просто тріскатись. Обрізку варто проводити кожного року. Приберіть старі гілки, ті які не дають врожай, слабкі, ті які роблять дерево густим. Ви повинні встигнути обрізати гілки, поки не розпочався рух соку по гілках.

Як тільки повітря прогріється до 8 градусів, прокидаються шкідливі комахи – медяниці, кліщі, щитівки та попелиці. А якщо температура збільшиться до 14 градусів, вони активно почнуть знищувати ваш сад. Також свою роботу починають захворювання – активізується ріст лишайників та мохів.

У період розпускання бруньок обробіть дерева 3% розчином бордоської рідини або розчином мідного купоросу у вапняному молоці (300 гр. мідного купоросу та 330 гр. негашеного вапна на відро води). На одне дерево, яке росте до 6 років, потрібно 2000 мл. розчину. Смородина та аґрус – 1000 мл., 10 кущів малини – 2000 мл., 10 м2 винограду – 1500 мл.

До того моменту, як розпустяться бруньки, проведіть обробку проти шкідників такими засобами, як 30-Д, 300 мл. на два відра води.Проти лишайників, парші, борошнистої роси та моху обробіть дерева залізним або мідним купоросом, на відро води 300 гр. засобу. та 100 гр. сечовини.

На молоді дерева вам знадобиться 3000 мл. на одне дерево, середнього віку – 6000 мл., старе – відро розчину.

Бажаємо гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!