Чим обробити помідори, щоб захистити їх від вершинної гнилі

Розповімо вам кілька секретів, як вести боротьбу з вершинною гниллю. Головними хворобами, які вражають перець та помідори це – вершинна гниль та фітофтороз. Причиною виникнення гнилі – нестійка температура, тобто зміна її.

Вражає хвороба плоди, які розташовані знизу. На рослинах з’являються бурі плями, потім вони стають водянисті, а згодом чорніють.

Причиною хвороби, також може бути нестача бору та кальцію. Хвороба може розвиватися всередині овочу, вони не придатні до споживання. Тому, бажано не забувати проводити профілактичні заходи, щоб не втратити врожай.

Профілактичні заходи для помідорів та перцю.

Проведіть обробку препаратами, які містять кальцій. Проведіть обробку кальцієм у хелатованій формі, цей засіб краще засвоюється. Можна скористатися кальцієвою селітрою, але ефект буде помітним через 14 днів.Тому, обробку треба робити трохи раніше, щоб хвороба не встигла вразити рослину. Температура повітря повинна бути не високою, бо кальцій тоді не засвоюється.

Рекомендується такий засіб, як «Брексил кальцієм». Розчиняють 30 грамів засобу на відро води. Проводити обробку необхідно один раз на 2 тижні. Термін зберігання готового розчину – 24 години.

В цьому препараті міститься кальцій та бор, який потрібен рослині. Підживлення кальцієм необхідно проводити протягом усього сезону зростання. Не слід використовувати кальцій разом з сіркою.

Бажаємо успіхів у боротьбі!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!