Чим обробити смородину навесні, щоб її не чіпали хвороби та шкідники.

Прийшла весіння пора, коли необхідно попіклуватися про ягідні кущі. Для прикладу візьмемо кущі смородини. Всі садівники та городники дуже полюбляють ці ягоди, бо в них містяться багато вітамінів та цілющих речовин для покращення здоров’я організму. Для отримання гарного та багатого врожаю необхідно правильно доглядати кущі, обробляти від хвороб та шкідників. Цю процедуру бажано робити у весінню пору року.

Профілактичні заходи.

Профілактичні заходи, які допоможуть отримати високу врожайність необхідно проводити весною, коли ще не почали з’являтися бруньки на гілках. Шкідники починають знищувати кущі, як тільки сходить сніг. Тому, необхідно провести спеціальні заходи, щоб потім не витрачати час на лікування та знешкодження шкідників.

  1. Обрізання кущів. Прибрати треба сухі, уражені хворобою та пошкоджені гілки. Зрізати потрібно так, щоб не залишились пенька, вони надалі можуть викликати хвороби викликані патогенними мікроорганізмами.
  2. Зробіть опори для кущів, гілки повинні не торкатися ґрунту.
  3. Ранньою весною прополіть землю та розпушіть навколо куща, для гарної циркуляції повітря. Прибрати зайві гілки та сміття під кущами.
  4. Обирайте такі сорти, що стійкі до хвороб та ураження шкідників.
  5. За весь час зростання не забувайте вносити добрива, які у складі містять азот.




Які шкідники можуть вражати кущі.

  1. Почковий кліщ. Знаходяться у бруньках, їх кількість може досягати тисячі. Необхідно прибрати уражені пагони та зробити обприскування спеціальним розчином. В 10 л відрі води розведіть 10 гр. колоїдної сірки.
  2. Златка смородина. Це личинки, які знищують молоді початки ростків, через це вони засихають та гинуть. Уражені гілки зламайте та спаліть.
  3. Попелиця. Цей жук знешкоджує перші листочки, які потім закручуються та деформуються. Яйця відкладаються у бруньках, їх треба знищити поки вони не прокинулись. Необхідно обприскати кущі розчином, на 10 л води додайте 20 гр. хлорофосу та невелику кількість карбофосу. Також, можна це зробити 8 % розчином нітрафена.

Також, існує дуже гарний старовинний метод боротьби зі шкідниками, це обприскування кущів окропом.



Запам’ятайте!

  • Цю процедуру роблять виключно ранньою весною.
  • Перед обробкою треба вкрити коріння куща, щоб запобігти потрапляння гарячої рідини на них.
  • Додайте в окріп трохи марганцю або сіль кухонну.
  • Не зупиняйтесь під час обприскування на одному місці, щоб уникнути опіків.

Таким способом ви позбудетесь шкідників, зробите профілактику захворювань кущів смородини та отримаєте гарний врожай ягід.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!