Чим обробити смородину у травні, щоб захистити її від хвороб та шкідників

Для того, щоб отримати гарний врожай смородини, необхідно правильно та вчасно доглядати за нею. Кожен власник цього куща повинен усвідомлювати та знати про всі труднощі, які можуть виникнути під час її зросту, які хвороби та шкідники можуть вражати рослину.

Існує безліч шкідливих комах, які можуть вражати смородиновий кущ. Якщо вражає листя попелиця, на них виростають нарощення коричневого кольору. Бруньковий кліщ – виглядає, як бруньки, але досить відрізняється від справжніх бруньок. Павутинний кліщ – у рослини згортаються листочки й на них та на гілках помітне павутиння. Вогнівка, її гусені можуть обволікати ягоди павутинням та з’їдати їх з середини.

Найчастіше смородина хворіє на грибкові захворювання, які викликають патогенні гриби. Хвороби найчастіше виникають через недостатню кількість поливу та погане провітрювання.

Симптоми ураження куща:

  • Листя пожухло, але не відпадає.
  • Пухнастий наліт білого кольору – борошниста роса.
  • Якщо на листках плями білого кольору з фіолетовою окантовкою – септоріоз. Ця хвороба спочатку зменшує кількість ягід, а потім може знищити кущ взагалі.
Як підготувати смородину до обробки.

Перед обробкою необхідно спочатку прибрати засохлі, старі та криві гілки. Зазвичай шкідники живуть саме в таких гілках. Під кущем приберіть старе листя та розпушіть землю. В них теж мешкають шкідники.

Як обрати правильний засіб для обробки.

В наш час існує безліч таких препаратів.

Фунгіциди – ведуть боротьбу з хворобами грибкового походження.

Інсектициди – ведуть боротьбу зі шкідливими комахами.

Акарициди – вбивають кліщів.Існують комбіновані засоби – Акарин, Фуфанон, Актеллік.

Коли почали з’являтися перші зелені листочки на кущі, необхідно використати хімічні засоби для боротьби із хворобами та шкідниками. Також можна провести профілактичні заходи весною, таким чином ви отримаєте потім гарний врожай та не зустрінетесь із захворюваннями та ураженнями шкідників.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!