Чим обробити виноград весною, щоб захистити його від хвороб та шкідників

Для того, щоб виростити та отримати гарний врожай винограду необхідно правильно доглядати за ним. Догляд за цим кущем трохи не схожий за доглядом інших дерев та кущів. Він потребує захисту від шкідників та різноманітних хвороб, які можуть вразити його.

Існує календар, за яким необхідно проводити обробку винограду та профілактичні заходи. Для того, щоб проводити ці процедури необхідно врахувати всі умови зростання та розвитку винограду.

Які заходи необхідно проводити для боротьби зі шкідниками та хворобами.

  • Приберіть листя, що опало під виноградом, його не повинно там бути;
  • Не можна перекопувати землю під кущем;
  • Не можна висаджувати під виноградом ніяких рослин;
  • Приберіть засохлі гілки, на кущі їх не повинно бути;
  • Полив проводять під кущ, щоб вода не потрапляла на листя;
  • Підгодівлю бажано проводити весною. Будьте обережні вносячи азотні добрива;
  • Виноград повинен рости на сонячній та гарно провітрювальній ділянці;
  • Для боротьби зі шкідниками необхідно використовувати хімічні засоби.

Боротьба зі шкідниками та різноманітними захворюваннями способом обприскування:

Перед тим, як проводити цю процедуру необхідно підготувати виноградні кущі. По-перше, треба прибрати під кущами, це запобігає личинкам, які знаходяться у листі далі продовжувати своє життя. Після необхідно обрізати виноград. Наступним кроком буде обприскування. Після проведених процедур необхідно під кущем покласти мульчу.



Існує 6 процедур обприскування:

  1. Необхідно обробити територію навкруги винограду весною. Необхідно проводити обприскування розчином мідного або залізного купоросу 3 %. Якщо збільшити концентрацію розчину зола не буде рости.
  2. На початку весни обприскують виноград від грибкових захворювань. Також для цього необхідний розчин мідного купоросу. Він збагачує рослину залізом, захищає від грибка та замерзання.
  3. Роблять під час зростання 5 листочка на бруньках. Використовують засоби для боротьби з сірою гнилі, це хімічний засіб.
  4. Обробляють засобами – інсектицидами проти кліщів. Проводять, коли йде розвиток суцвіття.
  5. Наступне обприскування проводять після цвітіння. Йде боротьба з грибком та личинками, шкідниками.
  6. Перед початком збирання врожаю обробляють від мільдї, цикадок, трипсів, кліщів, сірої гнилі, оїдіуму. Проводять сажею або хімічними препаратами.




Перед тим, як висадити виноград у себе вдома необхідно правильно обрати сорт. Він повинен бути стійким від заморозків. До них відносяться сорт – ізабела та лідія. На початку весни обробіть виноград розчином мідного купоросу. На сонці всі шкідники загинуть. Дивіться, щоб виноград не ріс густим, він повинен гарно провітрюватись. Дикорослі пагони необхідно видалити, тоді ви отримайте гарний та смачний врожай винограду.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!