Чим підживити часник у квітні, щоб головки були міцні та великі

Весняне підживлення часнику відіграє важливу роль в отриманні гарного врожаю часнику.  Не варто забувати його підгодовувати у весь період зростання, щоб отримати гарні голівки часнику.

За 30 днів до висадки потрібно провести культивацію, внести мінеральні та органічні добрива. Не можна використовувати некомпостовані органічні добрива, свіжий гній та курячий послід.

  • Внесіть перепрілий телячий гній, компост або суміші з них. На 1 м2 внесіть ½ -1 відро будь-якої органіки, додавши попіл 1 л. на 1 м2.
  • Додайте 10 гр. сірчанокислого калію та 30 гр. суперфосфату на 1 м2.
  • Весною підживіть часник азотними добривами — калієва селітра або сечовина, 20 гр. на 1 м2.

Чим підживлювати та коли?

  1. На початку весни внесіть добрива, які мають у своєму складі азот — розчин сечовини, на відро води кімнатної температури 20 гр. карбаміду. На 1 рослину потрібно 3000 мл. добрива на 1 м2. Наступну підгодівлю проведіть через 12 – 18 діб після останнього. Можна скористатись таким підживленням, як NPK та азофоска.
  2. Внесіть органічні добрива — настій з пташиного посліду з водою (1:25) та тваринного перегною з водою (1:6). настій розчиніть та витримайте 3 дні у теплому місці. Після розчиніть та лийте під корінь. Завдяки такому підживленню, часник отримає всі потрібні мінеральні речовини.
  3. Під час нарощування голівок, підживіть часник добривами, які містять калій, фосфор та мікродобрива. Азотні добрива вносити не можна.
  4. На початку червня підгодовують озимий часник, а на початку липня – яровий. У 10 л. води розчиніть 1 л. попелу. Настоюйте засіб пару днів, а після 5000 мл. вам вистачить на 1 м2.
  5. У 10 л. води розчиніть 10 гр. сульфату калію та 20 гр. суперфосфату. Після 3000 мл. вам вистачить на 1 м2.

Користуючись цими порадами ви виростите гарний врожай часнику.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!