Categories: Поради

Чим підживлювати полуницю в осінній період, щоб гарно перезимувала

Для того, щоб наступного року полуниця порадувала вас гарним врожаєм, доглянути за нею потрібно восени. Всі осінні маніпуляції відіграють дуже важливу роль у підготовці плодоношення у наступному сезоні.

Що робити з полуницею в осінній період?

Потрібно провести санітарну обрізку, яку проводять не тільки весною, але й восени. На початку осені потрібно прибрати всі хворі, сухі та пошкоджене листя. Зрізати їх потрібно ножицями або секатором, ближче до розетки. Не слід забувати про прибирання вусів, які дуже висмоктують сили з материнського куща. Якщо цього не зробити, полуниця буде слабкою, не зможе перезимувати та наступного року дати гарний врожай. Варто прибрати з грядки кущі, які загущують посадку. Якщо у вас ремонтантна полуниця, потрібно обрізати квітки та маленьку зав’язь ягід, які не встигнуть дати врожай до настання морозів.

Зволожувати полуницю потрібно тоді коли на вулиці стоїть спекотна погода. Якщо допустити пересихання ґрунту полуниця засохне й чекати на гарний врожай наступного року не доведеться.

Чим підживлювати полуницю?

Наприкінці вересня потрібно підживити полуницю добривами, які містять калій та фосфор. Восени не можна вносити добрива, які містять азот. Можна використовувати комплексні добрива, які містять корисні мікроелементи, особливо бор та магній.

Краще використовувати рідкі добрива, якими поливають кущі полуниці. Сухі добрива дуже довго розчиняється та надходять до рослини, тому вони не встигнуть це зробити до настання холодів.

Розчиніть у відрі води столову ложку монокалій фосфату, який можна замінити сірчанокислий калій м або суперфосфатом, поєднавши їх. Для кращого розчинення суперфосфат потрібно замочити у гарячій воді за добу до приготування добрива. 100 грамів суперфосфату потрібно залити окропом та залишити на добу. Після 150 мл цього розчину потрібно розчинити у відрі води. У цю суміш слід додати столову ложку сірчанокислого калію.

Можна розчинити склянку золи у відрі води та полити грядки.

Грядки слід замульчувати компостом, у розрахунку 1 відро на 1 м2. Можна змішати кісткове борошно разом з компостом та замульчувати грядки не забудьте провести обробку проти хвороб та шкідників.

Слід пам’ятати, що звичайні сорти можна восени обробити хімічними засобами, а ремонтні ні, бо вони плодоносять до самих морозів.

Бажаємо гарного врожаю!

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago