Categories: Поради

Чим підживлювати полуницю в осінній період, щоб гарно перезимувала

Для того, щоб наступного року полуниця порадувала вас гарним врожаєм, доглянути за нею потрібно восени. Всі осінні маніпуляції відіграють дуже важливу роль у підготовці плодоношення у наступному сезоні.

Що робити з полуницею в осінній період?

Потрібно провести санітарну обрізку, яку проводять не тільки весною, але й восени. На початку осені потрібно прибрати всі хворі, сухі та пошкоджене листя. Зрізати їх потрібно ножицями або секатором, ближче до розетки. Не слід забувати про прибирання вусів, які дуже висмоктують сили з материнського куща. Якщо цього не зробити, полуниця буде слабкою, не зможе перезимувати та наступного року дати гарний врожай. Варто прибрати з грядки кущі, які загущують посадку. Якщо у вас ремонтантна полуниця, потрібно обрізати квітки та маленьку зав’язь ягід, які не встигнуть дати врожай до настання морозів.

Зволожувати полуницю потрібно тоді коли на вулиці стоїть спекотна погода. Якщо допустити пересихання ґрунту полуниця засохне й чекати на гарний врожай наступного року не доведеться.

Чим підживлювати полуницю?

Наприкінці вересня потрібно підживити полуницю добривами, які містять калій та фосфор. Восени не можна вносити добрива, які містять азот. Можна використовувати комплексні добрива, які містять корисні мікроелементи, особливо бор та магній.

Краще використовувати рідкі добрива, якими поливають кущі полуниці. Сухі добрива дуже довго розчиняється та надходять до рослини, тому вони не встигнуть це зробити до настання холодів.

Розчиніть у відрі води столову ложку монокалій фосфату, який можна замінити сірчанокислий калій м або суперфосфатом, поєднавши їх. Для кращого розчинення суперфосфат потрібно замочити у гарячій воді за добу до приготування добрива. 100 грамів суперфосфату потрібно залити окропом та залишити на добу. Після 150 мл цього розчину потрібно розчинити у відрі води. У цю суміш слід додати столову ложку сірчанокислого калію.

Можна розчинити склянку золи у відрі води та полити грядки.

Грядки слід замульчувати компостом, у розрахунку 1 відро на 1 м2. Можна змішати кісткове борошно разом з компостом та замульчувати грядки не забудьте провести обробку проти хвороб та шкідників.

Слід пам’ятати, що звичайні сорти можна восени обробити хімічними засобами, а ремонтні ні, бо вони плодоносять до самих морозів.

Бажаємо гарного врожаю!

Recent Posts

Мудра притча про те, чму так важливо знати собі ціну. Та що для цього треба зробити

Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…

23 часа ago

Чим поливати кімнатні рослини взимку, щоб гарно росли та квітнули

Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…

24 часа ago

Ніколи не ставте ці продукти в холодильник, щоб не зіпсувати його

Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…

24 часа ago

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

2 дня ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

2 дня ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

3 дня ago