Фітофтороз – це грибкове захворювання, яке є дуже небезпечним для багатьох культур. Хвороба знищує рослини за декілька днів та може звикати до різних препаратів. Однак, знищити фітофтору на помідорах можна за допомогою народних засобів.
Обробку слід проводити декілька разів, щоб гриби не пристосовувалися до обраних речовин.
Найефективніший засіб в боротьбі з цією хворобою – це мідний купорос. Знадобиться 2 ст. л. засобу та 10 літрів води. Полив проводиться перед початком цвітіння. Також, підійде кальцієва селітра – 1 ст. л. розчиніть в 10 літрах води або можна використовувати препарат «Фітоспорін», дотримуючись інструкції.
Захистити помідори від хвороби можна фунгіцидами. Просто додавайте їх в воду під час поливу та використовуйте через раз. Таким чином можна проводити й обприскування томатних кущів до появи зав’язей.
Народні засоби.
Приготуйте часниковий настій з марганцем. Для цього 100 грамів зубчиків, стрілок та листя подрібніть, залийте 200 мл води й дайте настоятися протягом доби. Процідіть засіб, додайте 10 літрів води, 1 грам перманганату калію та проведіть полив.
Щоб приготувати настій соломи, залийте сіно або солому 10 літрами води, додайте одну жменю сечовини та залиште настоюватися протягом 3 діб. Процідіть засіб та проведіть обробку помідорів.
Дріжджовий настій, також, допоможе в боротьбі з хворобою. Для цього розведіть 80 грамів дріжджів в 10 літрах води та полийте кущі.
На 10 літрів води додайте 1 літр нежирного молока та 20 крапель йоду й обробіть рослини.
На 10 літрів води додайте 100 мл звичайного оцту та обприскайте помідори.
Попіл використовують в три етапи – для розсади, під час цвітіння, після появи перших зав’язей. Для цього на 10 літрів води додайте 0,5 відра попелу та залиште настоюватися протягом 3 діб, періодично перемішуючи. Потім злийте рідину, доведіть об’єм водою до 30 літрів, додайте 30 грамів рідкого мила та полийте кущі.
Для профілактики фітофторозу можна використовувати сіль та кефір. Візьміть 1 склянку солі та розведіть її в 10 літрах води й обприскайте рослини. Або 1 літр кефіру, що бродив 2 дні, розведіть в 10 літрах води й проведіть обробку рослин. Щоб посилити ефект, проведіть обробку двічі – після пересадки рослин у відкритий ґрунт та через тиждень після цього.
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…