Чим саме небезпечні зимові відлиги для саду, та як захистити плодові дерева

Всі вже почали звикати, що взимку часто відбувається відлига. Від такого явища, може страждати ваш сад, але досвідчені садівники знають, як захистити свої насадження.

Садівники, коли випадає багато снігу, намагаються накидати на рослини сніг, який буде слугувати накриттям. Відлига може завдати школу абсолютно всім насадженням, а особливо тоді, коли вона буде чергуватися з заморозками.

Якщо вона розпочнеться наприкінці зими, вона може спровокувати початок сокоруху. А якщо вдарять морози, всі бруньки замерзнуть та загинуть. Деякі види кущів смородини, жимолості, аґрусу можуть почати розпускати бруньки під час тривалої відлиги у лютому.

Таке явище утворить кірку на снігу, якщо після відлиги вдарить мороз. Тобто, до рослин почне гірше поступати повітря й рослини можуть вимерзнути. Якщо температура буде триматися на позначці 0, під шаром снігу почнуть розмножуватися бактерії, які спровокують пріння. Це погано вплине, наприклад, на троянди.

Наслідками відлиги є підтоплення, підпрівання та вимокання. Завжди після відлиги починаються заморозки.

Для того, щоб захистити свої насадження, на них потрібно насипати купи снігу, притиснути його та полити водою. Після цього потрібно насипати тирсу. Таке утеплення може працювати не більше 7 днів.

Квіти потрібно вкрити сумішшю торфу та піску. Не можна використовувати солому та тирсу, вона призведе до гниття рослин.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!