Чого категорично не можна робити під час вирощування розсади. Ці помилки можуть коштувати вам врожаю

Дізнайтесь, чого категорично не можна робити під час вирощування розсади. Ці помилки можуть коштувати вам врожаю.

Тому, краще дотриматись цих порад.

 • Не купуйте насіння у неперевірених постачальників. Якщо вже так сталося, перед посівом обробіть насіння у розчині марганцю, хвилин 20, а після промийте у воді.
 • Не перетримуйте насіння у воді. Можна пророщувати їх від 12 до 20 год., не більше. Насіння, яке проклюнеться у рідині, може швидко затхнутись. Для пророщування краще застосовувати талу воду, або сік алое з листя, якому виповнилось понад три роки й ви протримали його 7 днів у холодильній камері. Якщо ви використовуйте сік, промивати насіння після процедури не варто.
 • Не поспішати сіяти розсаду томатів. До моменту пересадки у відкритий ґрунт їй повинно виповнитись від 40 до 50 днів. Якщо ви не можете встановити додаткове освітлення для неї, то сіяти помідори на розсаду у лютому не варто.
 • Не використовуйте для розсади землю з городу. Краще її придбати у спеціалізованому магазині або заготовити її самостійно, восени. Вона повинна бути пухкою, легкою, складатись у рівних частинах з лісової та компостної землі, перегною, піску та золи (на відро суміші знадобиться 500 мл. золи).
 • Як тільки з’являться сходи, слідкуйте, щоб не знижувалась температура. Розсаду вирощують при температурі від 23 до 25 градусів. При таких умовах розсада швидше зійде та не буде уражена хворобами.
 • Як тільки на сходах з’являться вузлики, одразу переставте розсаду на світло.
 • Поливайте розсаду лише тоді, коли верхній шар візьметься тоненькою скоринкою. Якщо розсаді не вистачатиме світла та вона буде постійно зволоженою, за ніч вона може згнити. Раз на тиждень варто поливати розсаду слабким розчином марганцівки та присипати подрібненим вугіллям. Після землю варто трохи розпушити.
 • Розсаду потрібно вирощувати так, щоб листя під час росту не торкалось один одного. Для цього потрібно її вирощувати у спеціальних стаканчиках. Щоб краще проходило освітлення, нижнє листя можна обрізати.
 • Не пропустіть переріст розсади. Слабкі, довгі та кволі саджанці не дадуть гарного врожаю. Якщо так сталося, потрібно пересадити її спочатку у велику місткість. Можна зрізати верхівку та помістити у банку з водою або висадити у землю. Та розсада, яка залишилась, пустіть бічні пагони.
 • Постійно наглядайте та піклуйтесь про розсаду, щоб потім отримати гарний врожай. Якщо забудете про догляд, врожаю можна не чекати.
 • За пару тижнів до висадки у відкритий ґрунт, її потрібно загартувати. Загартовування проводьте поступово, у безвітряну погоду. Висаджуйте розсаду у вечірню, похмуру погоду.

Бажаємо гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!