Categories: Поради

Чого категорично не можна робити під час вирощування розсади. Ці помилки можуть коштувати вам врожаю

Дізнайтесь, чого категорично не можна робити під час вирощування розсади. Ці помилки можуть коштувати вам врожаю.

Тому, краще дотриматись цих порад.

  • Не купуйте насіння у неперевірених постачальників. Якщо вже так сталося, перед посівом обробіть насіння у розчині марганцю, хвилин 20, а після промийте у воді.
  • Не перетримуйте насіння у воді. Можна пророщувати їх від 12 до 20 год., не більше. Насіння, яке проклюнеться у рідині, може швидко затхнутись. Для пророщування краще застосовувати талу воду, або сік алое з листя, якому виповнилось понад три роки й ви протримали його 7 днів у холодильній камері. Якщо ви використовуйте сік, промивати насіння після процедури не варто.
  • Не поспішати сіяти розсаду томатів. До моменту пересадки у відкритий ґрунт їй повинно виповнитись від 40 до 50 днів. Якщо ви не можете встановити додаткове освітлення для неї, то сіяти помідори на розсаду у лютому не варто.
  • Не використовуйте для розсади землю з городу. Краще її придбати у спеціалізованому магазині або заготовити її самостійно, восени. Вона повинна бути пухкою, легкою, складатись у рівних частинах з лісової та компостної землі, перегною, піску та золи (на відро суміші знадобиться 500 мл. золи).
  • Як тільки з’являться сходи, слідкуйте, щоб не знижувалась температура. Розсаду вирощують при температурі від 23 до 25 градусів. При таких умовах розсада швидше зійде та не буде уражена хворобами.
  • Як тільки на сходах з’являться вузлики, одразу переставте розсаду на світло.
  • Поливайте розсаду лише тоді, коли верхній шар візьметься тоненькою скоринкою. Якщо розсаді не вистачатиме світла та вона буде постійно зволоженою, за ніч вона може згнити. Раз на тиждень варто поливати розсаду слабким розчином марганцівки та присипати подрібненим вугіллям. Після землю варто трохи розпушити.
  • Розсаду потрібно вирощувати так, щоб листя під час росту не торкалось один одного. Для цього потрібно її вирощувати у спеціальних стаканчиках. Щоб краще проходило освітлення, нижнє листя можна обрізати.
  • Не пропустіть переріст розсади. Слабкі, довгі та кволі саджанці не дадуть гарного врожаю. Якщо так сталося, потрібно пересадити її спочатку у велику місткість. Можна зрізати верхівку та помістити у банку з водою або висадити у землю. Та розсада, яка залишилась, пустіть бічні пагони.
  • Постійно наглядайте та піклуйтесь про розсаду, щоб потім отримати гарний врожай. Якщо забудете про догляд, врожаю можна не чекати.
  • За пару тижнів до висадки у відкритий ґрунт, її потрібно загартувати. Загартовування проводьте поступово, у безвітряну погоду. Висаджуйте розсаду у вечірню, похмуру погоду.

Бажаємо гарного врожаю!

Recent Posts

Смачна зимова страва з квасолі. З’їдають її в перший же день

Квасоля за болгарським рецептом: смачно та просто Ця страва з поєднанням квасолі, томатної пасти, ароматних…

10 часов ago

Перед тим як садити насіння на розсаду, перевірте його на схожість, щоб не прийшлось пересівати

Навіть досвідчені продавці не завжди дотримуються правильних умов зберігання посівного матеріалу, що може знижувати якість…

10 часов ago

Обріжте ці дерева зимою, щоб гарно вродили в цьому році. Секрети садівників

Чи можна обрізати дерева взимку: поради та рекомендації Обрізка дерев узимку — це не лише…

3 дня ago

Чому віник має завжди стояти «догори ногами». Про це потрібно знати кожній жінці

Як віник може допомогти залучити багатство: народні прикмети Віник у народних прикметах вважається символом порядку…

3 дня ago

Засіб, який допоможе відіпрати кухонні рушники від жиру та бруду. Будуть знову як нові

Як повернути кухонним рушникам ідеальну чистоту: простий рецепт Кухонні рушники часто забруднюються стійкими плямами, які…

3 дня ago

Грошове дерево буде гарно рости зимою, якщо поливати його цим розчином

Як правильно доглядати за товстянкою та стимулювати її ріст і цвітіння Товстянка, або грошове дерево,…

3 дня ago