Чому часник починає жовтіти раніше свого часу, та як цьому запобігти

Кожний господар помічав, що часник на грядках починає жовтіти. Щоб розв’язати цю проблему необхідно знайти причину, чому так відбувається.

Розповімо вам, як зробити так, щоб часник не жовтів.

Причини та їх розв’язання:

  • Рання посадка часнику. Часник може вразити мороз, він погано вкорениться або зовсім не проросте. Зимою часник буде ослабленим. Необхідно зробити правильний догляд за рослиною, поливати та підживлювати.
  • Дрібно посаджений часник. Необхідно висаджувати насіння на глибину 3-5 см. Якщо вона буде меншою, то перші ростки можуть вирости жовтими. Треба восени вкрити грядки мульчею з перегною, щоб захистити його від заморозків. А весною підживити для відновлення.
  • Заморозки весною. Зазвичай мороз вражає часник вночі, весною. Погода весною не стійка, тому морози можуть вплинути на часник, коли він випустив перші зелені ростки. Щоб реанімувати часник необхідно скористатися такими препаратами, як Циркон або Елін. Це стимулятори росту, які допоможуть оговтатися часнику після враження морозами.
  • Погане місце посадки часнику. Часник не любить кислу та важку землю. Посадіть часник там, де багато органічних речовин та нейтральне середовище у ґрунті. Щоб знизити кислотність, треба в землю додати золу чи доломітове борошно. Важку землю треба наситити органікою. Також, можна внести торф або пісок.
  • Надмірна волога. Через рясний полив листя може стати жовтим. Найчастіше це зустрічається на землі, де багато глини. Необхідно часник садити на високих грядках.
  • Нестача підживлення. Жовте листя означає, що рослині не вистачає азоту. Підгодуйте рослину сечовиною – сірникова коробка добрива на м2.
  • Захворювання. Листя жовте, починає в’янути та гнити – це ознака захворюваності. Це може бути – фузаріоз, чорна цвіль, біла та бактеріальна гниль. Якщо хвороба вразила більшу частину рослини – її необхідно видалити з грядки. Вибирайте гарне насіння, не забувайте змінювати насіння кожні 3 роки. Садіть насіння у підготовлену землю.

Бажаємо успіхів у боротьбі з пожовклим листям часнику!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!