Кожен садівник завжди переживає за свій врожай, іноді навіть розчаровується, коли саджанці починають пропадати. Розповімо вам через що може починати гнити посаджена цибуля. Головною ознакою, що відбувається щось не так, є жовте пір’я цибулі, яке починає засихати.
Для того, щоб врятувати врожай потрібно провести деякі заходи. Відкопайте уражену цибулину та розгляньте її. Гнила цибуля буде м’якою та мати неприємний запах.
Причини цього та що робити у такому випадку.
- Насіння цибулі було заражене. Купляйте перевірене насіння та перед посадкою завжди проводьте обробку розчином марганцю.
- Висадження цибулі на місці поганих попередників – буряк, капуста, кабачки та бульба.
- Полив повинен бути постійний лише до кінця липня. За 30 днів до збору врожай полив зменшується, а потім зовсім припиняється.
- Напад цибулевої мухи. Личинки цієї мухи живуть у землі та гарно переносять зиму, тому не варто з року у рік садити цибулю на одному й тому ж місці. У гарячій воді 3000 мл. розчиніть столову ложку тютюнового пилу, перемішайте та настоюйте пару діб. Після долийте 8000 мл. води та столову ложку меленого червоного перцю та трохи господарського мила. Цим засобом полийте цибулю.
- Цибуля хворіє трьома хворобами – фузаріоз, грибкова хвороба, яка вражає спочатку пір’я цибулі, а після її корінь. Потрібно негайно приймати заходи, бо втратите врожай. Бактеріальна гниль завжди проявляє себе, коли вже потрібно збирати врожай при значній вологості. Шийкова гниль може виникати одразу, тому гарно роздивляйтесь насіння цибулі та обирайте якісну.