Чому гниє виноград, та що потрібно зробити щоб цього запобігти

Кожен власник винограду помічав, що виноград починає гнисти. Через це врожай може бути дуже маленьким. Причиною гниття є ураження ягід – сірою, чорною та білою гниллю. Хвороба виникає під час дозрівання ягід, тому обприскування засобами проводити не можна.

Чорна гниль. Хвороба пристосована до зимування, тому, як тільки пагони починають весною рости, вона починає вражати листя та плоди. Ви помітите на листі плями бурого забарвлення з чорними краями. Ягоди стають втиснутими усередину, потім зморщуються та чорніють.

Сіра гниль. Хвороба вражає майже всі дерева та кущі, які дають плоди. Ви помітите на листках плями коричневого кольору з сірим нальотом. Після листя починає засихати та вкриватися пліснявою брудно-сірого кольору. Ця хвороба може повністю знищити рослину. Причиною виникнення гнилі, може бути враження градом, осами та коли ягоди починають тріскатися.

Біла гниль. Ви помітите на ягодах плями жовтого кольору, які потім засихають та стають маленькими. Грона вкриваються цвіллю. Хвороба може переміщатися на пагони. Причиною виникнення є пошкодження цілісності ягід.Як боротися?

Приготуйте розчин – на відро води додайте 60 грамів соди. Цим засобом проводьте обробку кожні 10 днів. Якщо збирати врожай ще дуже рано, то можна використати фунгіциди проти мільді – Роврал та Ронілан.

Використайте 25 грамів засобу Ридомілу Голд та 60 грамів Тіовіта Джет, розвівши їх на відро води. Цей засіб допоможе боротися з чорною гниллю.Також, потрібно не забувати проводити профілактичні заходи. Кущі повинні рости не густо, повинно гарно циркулювати повітря. Не забувайте прибирати вражені грона ягід, які можуть спричинити виникнення проблеми.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!