Чому картопля виростає дрібною, та які основні помилки допускають більшість городників

Найпопулярнішою рослиною у вирощуванні на городі є бульба. Восени люди збираючи врожай починають думати, які помилки вони зробили, якщо картопля вродила погано.

Які помилки люди роблять під час вирощування бульби?

  • Внесення великої кількості добрив під час посадки. Найчастіше у лунку під час посадки вносять азотні добрива або свіжий гній. Це головна помилка. Свіжий гній є причиною виникнення грибкових хвороб. А азотні добрива провокують нарощування бадилля, а самі плоди не ростуть. Краще під час посадки додайте у лунку жменю золи. А якщо на кущах виросло помідорне насіння, то врожай виросте середнім.
  • Густо насадженні кущі. При такій посадці врожай виросте не великим, тому краще дотримуватися певної відстані. Між рослинами 35 см., а між рядами 50 см.
  • Порушення правил поливу. Поливають бульбу 3 рази на місяць. На один кущ знадобиться 2 відра води. Для збереження вологи між кущами покладіть мульчу з соломи, тирси або компосту.
  • Ви не підгорнули картоплю. Якщо не підгорнути бульбу, земля не пропускатиме повітря, через кірку, яка утвориться на землі. Обгортати бульбу потрібно двічі за літо.
  • Ви не обробляли бульбу проти колорадського жука. Зазвичай використовують хімічні засоби, але під час цвітіння їх використовувати не можна. Можна збирати руками личинки та жуків у банку. Банку з жуками слід залити солоним розчином або гасом. Між рядами розкладіть гнилу цибулю, її нестерпний аромат відлякуватиме жуків.
  • Бульбі не вистачає поживних речовин, тому вони ростуть кожного року дрібними. Підживлюйте бульбу органікою – перегноєм. Якщо перегною немає, внесіть стару тирсу, яка пролежала на вулиці понад 4 роки. Перед використанням тирсу слід полити натрієвою або аміачною селітрою. У відрі води розчиніть 200 грамів добрива. Цієї кількості вистачить на 1 м3 тирси.
  • Використання переродженої картоплі. Омолодити її можна за допомогою статевого розмноження – насінням, але таким способом її не розмножують. Намагайтеся садити молоду бульбу. Іншу бульбу слід посадити трохи пізніше. Для цього відокремте ділянку та посадіть її у кінці квітня, на початку травня. Насінневу бульбу висаджуйте наприкінці травня, на початку червня. Насінневу бульбу варто зберігати окремо й зробити для цього гарні умови. Насінневу бульбу ввечері слід поливати теплою водою, землю вчасно розпушувати та мульчувати свіжою травою, сухим листям, перегноєм та тирсою.

Не робіть таких помилок й ви виростите гарний врожай!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!