Чому кури клюють яйця: головні причини, та як з цим боротися

Господарі, які займаються птахівництвом, повинні постійно думати, як підвищити несучість кур. Але мало того, що вони погано несуть яйця, можуть ще розклювати їх. Така поведінка може бути через кілька причин.

Це може бути через нестачу білка, бо кури не вживають у зимовий період черв’яків та комах. Куркам не вистачає кальцію, вітаміну D та сонячних променів.

Ще у курей набрякають суглоби й шкарлупа в яйцях стає м’якою.

Таку шкоду кури роблять через тісний курятник, свою недосвідченість, стрес, яскраве світло, ворожнечу між курми та забагато вільного часу.

Для того, щоб цього не сталося, потрібно вчасно збирати яйця. Після слід поповнити їх харчування крейдою та м’ясо — кістковим борошном. Потрібно давати їм молоко, кістки, сироватку, сир, тваринні тельбухи та коренеплоди. Ці продукти долають при нестачі білка. Якщо не вистачає вітаміну D, давайте птахам вітаміни та риб’ячий жир.

Деякі курки, взимку починають клювати сусідні яйця. Для цього варто відокремлювати курей стінками. У сам курник можна покласти гарбуз. Можна випускати їх на прогулянку, хвилин на 20.

Робіть просторими гнізда для курей. Вони не повинні стояти на протязі та на яскравому світлі.. встановіть у сараї поїлки. Не вмикайте їм лампи синього та червоного кольору.

Якщо курник тісний, курки починають сваритися. Деякі породи можуть клювати яйця на генетичному рівні. Буйних курей варто на кілька днів відокремити. У літній час варто опустити їх голову у воду кілька разів. Якщо це не допомагає, їм підрізають дзьоб.

У сараї з молодими курми потрібно поселити кілька досвідчених курей, які будуть прикладом для інших.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!