Кого можна вважати добрим, а кого поганим? Які тут можуть бути критерії?
Швидше за все, це все індивідуально, але якщо будь-кого з нас обдурять, зрадять або зроблять нам якусь підлість, у нас не повернеться мова назвати таку людину доброю.
І в сучасному житті такі люди нам зустрічаються набагато частіше, ніж добрі. Це сумно визнавати, але це так. Тому доводиться бути уважним і не допускати того, щоб тебе використовували або сідали тобі на шию.
Але чому люди схильні обирати такі способи взаємодії із ближніми? Що їх штовхає до цього?
Я думаю, річ у тому, що всі ми, як писав Сомерсет Моем, від природи схильні бути егоїстичними і думати насамперед про свої бажання. А людей навколо багато, у кожного свої бажання, от і виходить так, що реалізуючи їх, ми свідомо чи мимоволі встаємо на чиюсь голову.
Просто, хороша людина намагається дотримуватися балансу між реалізацією своїх бажань і тим, щоб не піти по головах інших людей, а людина погана втрачає почуття міри і їй стає начхати на своїх ближніх.
Великий грецький філософ Сократ має з цього приводу іншу точку зору.
Як ви знаєте, кількість його учнів була невелика, і більшості жителів Афін його промови та сама його особистість здавалися дещо дивакуватими.
У принципі їх можна зрозуміти. Напевно, вони думали таке: «Жив би собі та жив. Їв, пив і веселився, як то кажуть. Що він із цією філософією та пізнанням себе носиться? Кому це цікаво, якщо є приємніші способи провести час?»
Принаймні одна людина в Афінах так точно мала думати. І ось саме між цією людиною та Сократом відбулася цікава сценка.
Гетера Каллісто одного разу глузливо заявила Сократу, що якщо вона захоче, то переманить до себе всіх його друзів та учнів, а от йому зробити це з її друзями не вдасться.
— Звичайно, — сказав філософ. — Тобі легше: адже ти кличеш спускатися вниз, а я підніматися вгору.
Очевидно, виправляти свої недоліки важче, ніж їх сіяти. Потрібно глянути неприємній правді у вічі про себе, прийняти її, а для цього потрібна мужність, щире бажання перетворитися і підтримка близьких за духом людей.
Ваш озимий часник проріс раніше? Не панікуйте! Розповідаємо, як захистити його від морозів і врятувати…
Осінь – час підготувати сад до зими та майбутнього врожаю. Особливої уваги заслуговує полуниця –…
Калина – це не просто мальовнича рослина з корисними плодами, але й символ української культури.…
Мити вікна слід в похмурий день, щоб миючий засіб не випаровувався надто швидко. Інакше на…
Як правильно змащувати блискавки на одязі та сумках Регулярне змащування блискавок допомагає уникнути заїдань, зносу…
Як легко позбутися іржі та вапняного нальоту в унітазі Іржа та вапняний наліт унітаза —…