Чому не можна дарувати ножі, та до чого може призвести порушення цієї заборони

Святковий сезон завжди пов’язаний із подарунками, проте деякі предмети можуть викликати негативні асоціації. Один із таких предметів – ніж. Чому ж існує традиція уникати подібного подарунка?

Традиція не дарувати ножі бере своє коріння у віруваннях наших предків. Згідно з їх переконаннями, гострі або колючі предмети можуть принести нещастя і навіть сприяти конфліктам. Вірилося, що подарунок у вигляді ножа може «розрізати» стосунки між дарувальником і одержувачем.

Особливо негативно сприймалися ситуації, коли ножі дарували на весілля, вважаючи, що це може знищити щастя нової пари. Таким чином, ніж став одним із заборонених подарунків на різні свята.

Якщо вам все ж подарували ніж і ви хочете уникнути негативних наслідків, можна використати традиційний ритуал. Віддайте дарунок разом із символічною платою, наприклад, кілька монет, щоб «викупити» його від дарувальника. Якщо ви вирішили подарувати ніж і знаєте, що одержувач вірить у подібні прикмети, додайте до подарунка монети та попросіть їх одразу повернути, пояснюючи суть цього ритуалу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!