Люди часто ставлять питання: «Чи можна ставити свічки за людей, які не пройшли обряд хрещення?». Деякі впевнені, що свічка – це пожертва або милостиня.
Кожна людина може поставити свічку та помолитися від щирого серця. А існують люди, які впевнені, що за не хрещених людей не можна ставити свічки та читати молитви.
Чому не слід ставити свічку за людей, які не пройшли обряд хрещення?
Хрещення, це коли людина присвячує себе християнству, у нього з’являється янгол – охоронець, який постійно оберігає її. під час служби читають молитви за людей, які пройшли обряд хрещення та наблизили себе до Всевишнього. За законами церкви ніхто не зможе заперечити людини ставити свічки, навіть якщо людина не пройшла обряд хрещення. Молитву за таких людей читають пошепки, це стосується й померлих.
Категорично забороняється подавати записки з іменами людей, які не хрещені, щоб про них згадали під час священної молитви. За таких людей можна помолитись вдома.
Чи є якісь винятки?
Якщо людина новонароджена, вона не встигла пройти обряд хрещення – ніяких заборон немає. За дитину можуть помолитись батьки, які хрещені.
Чи можна ходити у церкву людям, які не пройшли обряд хрещення?
Заборон ніяких не має, але таким людям не можна бути присутніми, коли священнослужитель промовляє такі слова, як «Оглашенні, вийдіть». На всіх інших літургіях, нехрещені люди можуть бути присутніми.
Як правильно ставити свічки?
Перед тим, як поставити запалену свічку, потрібно прочитати молитву, похреститись та вклонитись. Свічки варто ставити до початку служби, або після її закінчення. Не слід заважати цим діянням священнослужителю, коли він проводить службу. Не варто запалювати свічку та стояти з нею під час служби, особливо під час панахиди. В інших випадках свічки повинні горіти біля ікон. Деякі парафіяни мають свої правила постановки свічки – це можна робити лише правою рукою, але це роблять деякі. Головне робити це з чистими думками та з вірою у серці.