Чому не варто поспішати викопувати часник, та як зрозуміти що час настав

Багатьох початківців садівників цікавить, коли найкраще викопувати озимий часник. Існують ознаки готового до викопування часнику та про те, як правильно його сушити для зберігання.

По-перше, зупиніть полив часнику за 10 днів до викопування. Зайва волога може сприяти розвитку шкідливих бактерій. Якщо випав дощ, пропушіть землю в міжряддях, щоб волога швидше випаровувалась і коріння могло дихати. Зазвичай друга половина липня є оптимальним часом для викопування озимого часнику, але терміни можуть відрізнятись на тиждень, залежно від погоди.

Як визначити візуально, коли часник готовий?

Основною ознакою є повністю випрямлені й зацвілі часникові стрілки. Тому залиште 2-3 стрілки, аби визначити, коли викопати часник.

Після викопування залиште часник на грядці на 2-3 години, щоб бадилля підсохло, а земля, що прилипла до нього, висохла і легко зійшла. Уникайте стукання головок одна об одну, оскільки це може призвести до поганого збереження часнику. Потім перенесіть часник у тіньове, добре провітрюване місце, розкладіть його у 2-3 шари та сушіть протягом 15-20 днів. Протягом цього часу має сформуватися луска, що покриває головки часнику, адже від неї залежить тривалість збереження. Бадилля набуває солом’яного кольору і його можна обрізати залишивши 5-7 см.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!