Багатьох початківців садівників цікавить, коли найкраще викопувати озимий часник. Існують ознаки готового до викопування часнику та про те, як правильно його сушити для зберігання.
По-перше, зупиніть полив часнику за 10 днів до викопування. Зайва волога може сприяти розвитку шкідливих бактерій. Якщо випав дощ, пропушіть землю в міжряддях, щоб волога швидше випаровувалась і коріння могло дихати. Зазвичай друга половина липня є оптимальним часом для викопування озимого часнику, але терміни можуть відрізнятись на тиждень, залежно від погоди.
Як визначити візуально, коли часник готовий?
Основною ознакою є повністю випрямлені й зацвілі часникові стрілки. Тому залиште 2-3 стрілки, аби визначити, коли викопати часник.
Після викопування залиште часник на грядці на 2-3 години, щоб бадилля підсохло, а земля, що прилипла до нього, висохла і легко зійшла. Уникайте стукання головок одна об одну, оскільки це може призвести до поганого збереження часнику. Потім перенесіть часник у тіньове, добре провітрюване місце, розкладіть його у 2-3 шари та сушіть протягом 15-20 днів. Протягом цього часу має сформуватися луска, що покриває головки часнику, адже від неї залежить тривалість збереження. Бадилля набуває солом’яного кольору і його можна обрізати залишивши 5-7 см.
Ось простий, але ефективний домашній засіб, який допомагає покращити якість і смак огірків — зробить…
Як впоратися із засміченою каналізацією: 4 ефективні способи в домашніх умовах Засмічена каналізація – це…
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…