Чому починають чорніти кінчики листя на кімнатних рослинах, та як цього запобігти

Якщо на листях Ваших рослин з’явилися сухі кінчики, які псують зовнішній вигляд, а також викликають схвилювання, що рослина загине, ця стаття для Вас і ми допоможемо розібратися з причинами цієї проблеми.

Отже, в наслідок чого сохнуть кінчики кімнатної рослини?

Порушення комфортної вологості ґрунту.

Кожна рослина поглинає вологу по-різному. Занадто сильне зволоження чи надмірна сухість ґрунту може призвести до погіршення стану кімнатної рослини. В такому разі на листях квітки з’являються сухі кінчики. Рослини таким чином сигналізують про погіршення умов утримання.

Взимку температура на підвіконні стає нижчою, тому полив улюбленця треба зменшити по кількості води. Інтервали між поливами повинні збільшуватися, тому що рослина за низьких температур поглинає менше води.

Якщо Ви залили квітку, перенесіть її в більш тепле приміщення та розрихліть  ґрунт. В деяких випадках улюбленця  слід пересадити.



Високі температури спонукають рослину більш поглинати вологу, тому полив її збільшуємо, сприскуємо достатньою кількістю води.

Спека та сухе повітря.

Надмірно висока температура повітря (для різних квіток вона індивідуальна) викликає завмирання у розвитку рослини, а потім засихання. Коли до цього  додати ще й сухе повітря, рослина починає  підсушувати листя. Починається це з кінчиків. Щоб цього уникнути, треба сприскувати квітку.

Недостатнє освітлення.

Світло у житті рослини впливає на процес фотосинтезу. І якщо світла їй недостатньо, листя розвивається неправильно, воно відстає у розмірі та може підсихати. На початку цього процесу, в нього сохнуть та чорніють  кінчики. Тому, дуже важливо дати рослині стільки світла, скільки потребує її вид.



Опіки та обмороження.

Опіки трапляються від надмірного світла на підвіконні, а також від ламп, якими підсвічують квітки.

Навесні, коли збільшується тривалість дня, сонячного проміння потрапляє на кімнатну рослину більш і вона може отримати світловий опік. Це трапляється від різкої зміни освітлення. На рослині з’являються плями на кінцях листів та по всій листовій пластині. Частіше це буває у березні та квітні місяці. Опечене місце  не тільки псує зовнішній вигляд квітки, а може викликати відмирання рослини.

Щоб запобігти світлового опіку, треба повільно змінювати освітлення улюбленця, притіняти вікно від сонячних променів та змінювати місце розташування квітки.



Також, рослина може отримати світловий опік від ламп, які використовують для її освітлення. У цьому випадку треба дотримуватися відстані між лампою та квіткою згідно її потреб.

Обмороження трапляється у  кімнатної рослини, яка знаходиться на балконі чи коло будинку та під відкритою хвірткою, коли на неї потрапляє потік холодного повітря при мінусових температурах. Не треба залишати рослину у таких умовах. Обморожене листя не відновлюється, рослина може загинути.

Неправильне підживлення.

Щоб рослина була здорова та радувала Вас гарним виглядом й тривалим цвітінням, їй потрібно підживлення. Але незбалансоване чи неправильне підживлення, призведе до сухості кінчиків листя. У цьому випадку буде опік від солей, які знаходяться у сумішах для підживлення. Не можна перевищувати  дози добрив, слід дотримуватися правил написаних на етикетці добрива. Якщо у Вас трапилася ця ситуація,  рослину треба полити  великою кількістю  чистої води.



Також, соляні опіки можуть бути від поливу квітки жорсткою водою. Для поливу  кімнатних рослин, використовуйте м’яку відстояну чи кип’ячену воду.

Шкідники та хвороби.

Значні ураження домашнім квітам наносять шкідники, бо вони пригнічують розвиток рослини та переносять хвороби. Тому, міри боротьби зі шкідниками є невід’ємною частиною у вирощувані  домашніх рослин. Для цього застосовуються різні спеціалізовані препарати для боротьби зі шкідниками, а також, виконуються санітарно-гігієнічні міри, такі як миття листя й підвіконня. Хворі рослини відставляють подалі від здорових квітів. При зараженні однієї квітки, спеціальними препаратами обробляються усі рослини, які стоять поруч.



Від хвороб, також, використовуються спеціалізовані препарати.

Хай Ваші квіти ростуть красиві, здорові та радують Вас дуже довго!!!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!