Чому саме освячують свічки на Стрітення, та в чому їх сила.

За християнським календарем, 15 лютого заведено святкувати свято – Стрітення Господнє. Цього дня люди ходять до церкви та освячують воду й свічки. Але ніхто ніколи не думав, чого саме свічки освячували в цей день? Існувало кілька версій, чому освячували свічки на Стрітення.

Одна з них, що стародавні римляни таким шляхом боролися проти язичників. Вони збиралися у походи з освяченими свічками, бо вірували, що вогонь від свічок – це Христос і свічка про це свідчить.

Засновником цієї гарної традиції в Україні був митрополит Петро Могила.

Коли священник закінчував читати молитву відбувалось освячення свічок. Стрітенську свічку люди використовують під час читання Святого Письма або коли молитесь родиною. Цю свічку християни вважали оберегом. Вона захищала їх від злого духу, через те, що диявол боїться свячених речей. Тому, якщо родину спіткали проблеми або хтось захворів, запаліть Стрітенську свічку, помоліться і Господь Вам неодмінно допоможе. Добре запам’ятайте, не слід викидати освячені речі, особливо свічку. Треба з шаною ставитись до освячених речей. Якщо хтось немає свічки, можете їм подарувати її від щирого серця.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!