Чому собака гавкає, коли нього немає. На що слід звернути увагу усім господарям

Собаки здавна вважаються друзями людей. Однак, ніжно говорити з собакою, коли вона починає гавкати серед ночі, заважаючи спати, не дуже виходить. Така поведінка спостерігається як у дворових, так й у домашніх тварин.

Причини собачого гавкоту вночі.

Для собак не існує часу, тому вони не розділяють його на день та ніч. Однак, кожна собака може бачити в темряві та має гострий нюх.

Основні причини гавкоту:

Спілкування. Іноді собака може відчувати нудьгу та починає гавкати, закликаючи інших собак. Найчастіше це роблять дворові пси.

Агресія. Гавкаючи, собака показує, що готова вступити в бійку, наприклад, з кішкою, мишкою, мухою або іншими тваринами.

Почуття тривоги. Гавкіт допомагає тварині звернути на себе увагу господаря, щоб щось йому повідомити. Можливо хтось недалеко від хати ходить або песик загнав кудись свою іграшку та просить допомоги

Грайливий настрій. Якщо собаці вдалося добре поспати вдень, йому потрібно витратити накопичену енергію, тому він починає гратися сам з собою.
Дехто вірить, що за собачим гавкотом стоїть містичне явище. Наприклад, вона може бачити те, чого не бачить господар та інші люди. Однак, з научної точки зору, цьому немає підтвердження.
Щоб заспокоїти собаку, спочатку слід визначити, чому саме вона гавкає, а потім побороти цю причину.

Якщо собака гавкає через спілкування або агресію, то це не часте явище. А от інші причини слід усунути. Якщо пес спить в ліжку з господарем або в його кімнаті, то в цьому винен лише господар. Це означає, що собака не встигла вигуляти енергію через короткі прогулянки та нестачу ігор.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!