Чому у капусти не формуються качани. Головні помилки, які допускають більшість городників

Багато дачників з радістю займаються вирощуванням капусти. Проте, навіть з усією її невибагливістю, ця рослина може приготувати неприємні сюрпризи для садівника, коли качани просто не формуються. Щоб не залишитися без урожаю, важливо зрозуміти можливі причини цієї проблеми.

Низька якість насіння:

Один із можливих факторів — неперевіреність або погана якість посівного матеріалу. Якщо садівник придбав недоброякісне насіння або не зберіг його належним чином, то можна очікувати проблем з формуванням качанів. Низька якість розсади також може бути причиною цього явища.

Неправильне місце вирощування:

Вибір несприятливого місця для вирощування капусти може також призвести до відсутності качанів. Якщо рослина росте у затінку або напівтіні, врожайність буде низькою. Відсутність захисту від вітру також може негативно вплинути на формування качанів.

Недостатня кількість поживних речовин:

Капуста потребує родючого ґрунту з достатньою кількістю мікроелементів та поживних сполук, особливо азоту і калію. Якщо садівник помітив дефіцит поживних речовин, рослину можна підгодувати курячим послідом або деревними залишками, які не вивелись.

Недостатність вологості:

Капусту слід поливати принаймні раз на тиждень, забезпечуючи достатню кількість вологи. Однак на останній стадії розвитку (приблизно за місяць до збору качанів) рослині не потрібно так багато води, і полив можна зменшити або припинити зовсім.

Ознайомившись з цими можливими причинами, садівник може виявити, що стало причиною відсутності формування качанів у його капусти. Дотримання правильного вибору насіння, місця вирощування, достатнього живлення і поливу допоможе забезпечити розквіт цієї культури та отримати гарний врожай.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!