Чому у помідорів та перцю скручуються листя, та як цьому запобігти

Кожен помічав, як на перці та томатах починає сохнути та скручуватися листя. Якщо виникла така ситуація, вона може призвести до зменшення врожаю. Для запобігання цього необхідно з’ясувати чому так відбувається, а потім розв’язати цю проблему.

Листя крутиться догори – дефіцит магнію або міді. Необхідно внести добриво під корінь, приготувавши такий розчин – на відро води додати чайну ложку мідного купоросу та 2 столові ложки сульфату магнію. Поливайте кущі використавши 500 мл на одну рослину.

Листя крутиться назовні – означає, що для рослини багато вологи.

Листя згортається всередину – ознака нестачі фосфору. На 5 л окропу додайте столову ложку суперфосфату. Залишіть розчин настоюватися добу, після чого додають ще 10 л води. Використовують розчин для поливу під кущ по 500 мл.

Листя скручується в середину через враження рослини шкідниками. Розведіть на відро води – склянку цибулевого лушпиння, настоюйте добу. Проведіть обприскування цим розчином. Обприскування проводьте раз на 5 днів, поки шкідники не зникнуть. Щоб позбутися шкідників у ґрунті – приготуйте 1 % розчин перманганату калію та пролийте землю.

Листя скручується в трубочки – ознака недорозвиненого коріння, або воно пошкоджене. Можна використати розчини, які стимулюють зростання кореневої системи.

Листя скручується в спіральки – ознака нестачі цинку. На 1 л води додайте 50 грамів золи та 30 грамів суперфосфату. Залишіть настоятися 90 хвилин та після додайте 9 л води. Використовують розчин для поливу під кущ по 500 мл.

Листя скручується й на них присутні коричневі та бурі цятки – ознака нестачі молібдену. Підгодуйте рослини золою та суперфосфатом й тоді вони будуть гарно засвоювати фосфор, а кислотність ґрунту зменшиться.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!