Чому в жодному разі не можна позичати хліб, та як правильно поводитися з ним

Кожен повинен добре знати, коли та кому можна давати хліб. Існує прикмета, де говориться, що не можна давати або просити хліб після того, як зайде сонце. Таким чином можна позбутись удачі та щастя.

До хліба з давніх часів ставились шанобливо. Якщо хліб присутній на столі, тоді й вдома все буде гарно. Однією з традицій є зустріч важливих гостей з хлібом та сіллю. Саме хліб врятував від голоду безліч людей.

З давніх часів воїни у походи завжди брали з собою хліб або сухарі. На великі свята та весілля випікали коровай. На весіллі наречені змагались й хто відкусить більшу частину короваю, той буде головним у родині. Випікати коровай це важка праця, яка потребує чимало зусиль.

Хліб потрібно цінувати. Якщо ввечері до вас прийшли сусіди та просять дати хліба, потрібно запросити їх до столу, нагодувати та попросити прийти по хліб завтра, поки не сяде сонце. Так потрібно робити постійно, тому що Всевишній допомагає всім.

Ніколи не можна відмовляти, якщо у вас попросили хліба. Ваша відмова може розгнівати Господа. Заведено пригощати нужденних пирогами та млинцями. Таким чином у вашій оселі поселиться щастя та достаток. Залишати недоїдений хліб на столі не можна, до добра це не приведе. Краще залишки хліба згодувати пташкам або свійським тваринам.



Забороняється залишати у хлібі ніж. Якщо хліб впав на підлогу, його потрібно підняти та згодувати пташкам. Якщо хліб став цвілим, цвіль обрізають, а хороший хліб згодовують тваринам. Перед випіканням хліба в оселі повинна панувати тиша та не лунати сварки. Готувати хліб потрібно з любов’ю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!