А ви коли – не будь замислювались над тим, чому чорніють яблука на деревах?
Причиною цьому є хвороба, яка викликається грибком та має назву моніліоз або плодова гниль. Хвороба поширюється швидко й сприятливі умови для цього є тепла та волога погода.
Якщо ви помітили таке захворювання у себе на ділянці, потрібно обов’язково розв’язувати цю проблему, інакше можна залишитись без врожаю. Хвороба прогресує наприкінці літа та початку осені. Активізується грибок ще з весни, він гарно переносить зиму на гілках або плодах, які залишились на дереві. Спори грибка потрапляють через уражену кору або плоди. За сприятливих умов, хвороба швидко поширюється, вражає листя, пагони та суцвіття, які потім засихають та гинуть. Якщо уражений плід продовжує знаходитись на дереві, воно продовжує заражати дерево та гілки. А ті плоди, які впали на землю, ще пару років можуть розносити захворювання.
Для того, щоб не лікувати свої насадження, потрібно вчасно проводити профілактичні заходи.
- Обирайте стійкі до хвороб сорти – Айдаред, Словянка, Пепин шафранний, Канділь Синап…
- Не садіть густо дерева.
- Вчасно проводьте обрізку гілок.
- Навколо дерев потрібно перекопувати землю та підживлювати її мікро та макро – елементами.
- Вчасно збирайте та спалюйте опале листя, а також вражене листя.
- Прибирайте тріснуті та пошкоджені плоди.
- Весною проведіть обробку 3 % бордоською рідиною, ОксиХоМом або Абіга – Піком. На одне дерево використовують мінімум 2000 мл.
- За чотири дні до початку цвітіння, обприскайте дерева 1 % бордоською рідиною або Фітолавіном.
- Захистіть дерева від парші, яка провокує виникнення моноліазу. За 30 днів до збору врожаю проведіть обприскування Фітоспорином – М або у відрі води розчиніть 10 мл. йоду та проведіть обприскування. Процедуру варто повторити через три дні.
- Восени обробіть дерева мідним купоросом. У відрі води розчиніть 100 гр. купоросу. На одне дерево знадобиться три літри засобу.
Хвороба дуже серйозна, але ви з нею обов’язково впораєтесь. Бажаємо успіхів!