Чому з’являється пустоцвіт на огірках, та що робити щоб цього уникнути

Ви, мабуть, помічали, що досить часто на огірках з’являються пустоцвіти? Зазвичай, вони з’являються на тих сортах огірків, які запиляють бджоли. Пустоцвіт – це квітка, чоловічої статі, що не утворює зав’язі. Якщо ви помітили, що на огірках багато пустоцвітів, прибирати їх не слід, бо жіночі квіти тоді не запиляться та не буде врожаю.

Чому утворюються пустоцвіти?

  1. Не якісне насіння. Завжди купуйте насіння у спеціалізованих магазинах, які можуть надати вам сертифікат якості.
  2. Ви посіяли насіння, яке зібрали з минулого врожаю. Для посадки рекомендується насіння, яке пролежало від 2 до 4 років.
  3. Полив. Поливати огірки необхідно ввечері, бажано теплою водою.
  4. Досить спекотна погода. Необхідно частіше поливати огірки.
  5. Прохолодна погода влітку. Якщо температура нижче 15 градусів – не слід проводити полив. Бажано накрити огірки агроволокном.
  6. Нестача світла. Розміщуйте грядки на південному сході. Якщо огірки вже посіяні – призупиніть полив та прищепіть головний стовбур на 8-10 листку. Тоді огірки почнуть рости по-бокам й на них виростуть квіти жіночої статі.
  7. Неправильна підгодівля. Якщо надмірно вносити азотні добрива – огірки не будуть давати плоди. Перед посадкою додайте у ґрунт мінеральні та органічні добрива – перегній або перепрілий компост (від 10 до 15 кг), сульфат калію або суперфосфат (на м2 20 грамів добрива). При появі 2 листочків – додайте нітрофоску або нітроамофоску – одна столова ложка на 1 л води, кімнатної температури. Коли огірки почнуть цвісти – внесіть азотні добрива. За весь час зростання необхідно провести 4 підгодівлі.
  8. Густо посаджені огірки. Огірки слід сіяти на відстані 40 см один від одного.
Запилення огірків можна зробити самому. Цю процедуру проводять зранку, як тільки розпустилися квітки. Необхідно відірвати квітку чоловічої статі та потикати нею квітки жіночої статі. Для гарного запилення використовуйте 3 чоловічі на 1 жіночу квітку.

Завдяки цим порадам ви виростите гарний врожай огірків!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!