Чому жовтіють листя в орхідей, та що слід зробити, щоб ваша квітка ще довго радувала вас 

Кожна власниця орхідеї інколи помічала, що листя починає жовкнути. Причинами цього може бути старіння або якесь захворювання. Зазвичай застаріле листя починає ставати жовтим.

Такий процес можна спостерігати у гібридних видів орхідей – Фаленопсис, Дендробіум, Пафіопеділум, Каттлея. У Дендробіума це явище спостерігається раз на рік. Квітка може скинути все листя та оновити його. Це відбувається раз на 1,5 роки.

У деяких видів пожовтіння та відмирання листя відбувається швидко, а у деяких це затягується на пару місяців. Це звичайне явище, на місці старих листків виростають молоді. Жовте листя висихає та відпадає самостійно. Відривати не висохле, жовте листя не можна, цим ви можете нашкодити рослині.

Інколи листя починає ставати жовтим, через процес гниття. Це виникає через неправильний догляд або зараження шкідливими бактеріями або грибками. Якщо листя стає жовтим та закручується, а потім з’являються плями бурого кольору – це ознака гниття квітки. Вона стає сірою, стовбур вражається захворюванням та відмирає.

Якщо вчасно виявити захворювання, можна їй допомогти. Витягніть квітку з горщика, обтрусіть ґрунт та покладіть квітку у теплу воду. Це потрібно зродити, щоб прибрати всі залишки ґрунту. Огляньте квітку, стерильним скальпелем відріжте темні, гнилі та уражені сухі частини коріння. Проведіть обробку зрізів розчином «Фундазолу».

Після місця зрізу обробіть активованим вугіллям. Після квітку посадіть у прозорий горщик, щоб було легше за нею спостерігати. Не забудьте повністю замінити ґрунт та насипати дренаж. Вносити добрива дозволяється лише через 14 днів після пересаджування. Часто орхідея починає гнисти через рясний полив.

Тому, потрібно врегулювати час для поливу. Квітку розміщуйте у добре освітленому місці, але слідкуйте, щоб промені не потрапляли на неї. Не забувайте вчасно підживлювати та пересаджувати орхідею.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!