Чому жовтіють зав’язі огірків, та чим краще їх обробити, щоб цього уникнути

Розповімо вам, як позбутися жовтіння зав’язі огірків. Перш ніж щось робити, необхідно дізнатися причину, чому так відбувається.

Причини та їх розв’язання:

  • Поганий ґрунт для вирощування або неправильний полив. Якщо огірку не вистачає води – він починає жовтіти та хворіти. Поливати необхідно рано вранці або ввечері, коли немає пекучого сонця. Можна підживити огірки золою та сечовиною. Можна використати добрива приготоване з курячого або коров’ячого посліду. Проводити підгодівлю слід тричі на сезон.
  • Жовтіє зав’язь, якщо вона не запилена. Проконтролюйте, щоб комахи мали можливість запилити огірки й ніщо їм не заважало. Можна запилити рослини самостійно або купуйте сорти, які самозапилюються.
  • Коливання температури. Щоб зменшити стрес для огірків, необхідно їх підживлювати.
  • Сильне та пекуче сонце. Поливати огірки необхідно під корінь, щоб вода не потрапляла на листя. Садити огірки краще на затінених ділянках.
  • Шкідники, які можуть викликати пожовтіння. Найпоширенішими є попелиця та павутинний кліщ. Якщо вони є в наявності, слід обробити спеціальними розчинами проти боротьби зі шкідниками. Можна приготувати такий засіб самостійно. На відро води додати 200 гр. золи, 50 гр. господарського мила. Проведіть обприскування цим розчином.
  • Надмірний полив. Може виникнути бактеріоз, який негативно впливає на огірок. Для розв’язання проблеми проведіть обприскування бордоською рідиною. На відро води додайте 200 гр. вапна, 100 гр. мідного купоросу.
  • Надмірна кількість плодів огірків на гілці. На кущі повинно виростати 20-25 штук. Необхідно підгодовувати рослину, бо огірки всі сили випивають з неї.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!