Ці чудові чотири підказки допоможуть виростити великий врожай баклажанів. Ви будете здивовані результатом.
Що потрібно робити?
- Підживіть баклажани після того, як вони укоріняться. Спершу потрібно внести не азотні добрива, а фосфорно – калійні до початку цвітіння та зав’язі. А після вже додайте азот, частину фосфору, калію та магнію. Завдяки такому механізму внесення добрив баклажани будуть гарно зростати. Рослина повинна наростити міцне стебло та коріння, а вже потім листя. Азотні добрива вносять для нарощення зеленої маси, а нам це не потрібно. Підживіть баклажани моно фосфатом калію, каліймагнезією, калієвою селітрою та нітроамофоскою. Все беріть у рівних пропорціях. Можна підживити баклажани комплексним добривом – «Майстер». Обприскайте баклажани мікроелементами – магній, цинк, бор та залізо.
- Замульчуйте грядки на початку червня соломою.
- Сформуйте кущі баклажанів. У прохолодних умовах зростання формуйте кущі з 2 – 3 стеблами. Не забувайте прибирати пасинки та центральну квітку. У тепліших місцевостях пасинки не прибирають на них формується врожай, але їх потрібно прищепити до половини куща. Кущі формуйте з 3 — 4 стеблами. Вирощування залежить від сортів, клімату та агротехніки.
- Нормування – потрібно вирішити скільки плодів потрібно залишати на кущі. Квітів кущ може формувати багато, але виростити великі та смачні плоди не зможе. У той час, коли видаляєте пасинки, потрібно видалити зайві квітки. На кущі іноді залишають 6 – 7 плодів, а якщо баклажани тепличні – можна залишити від 15 до 20 плодів. Для деяких сортів достатньо виростити 5 плодів, а іноді 10. Робити цю маніпуляцію потрібно індивідуально для кожного сорту.
Ще одна важлива деталь – з баклажанами потрібно потоваришувати, щоб змогти їх виростити.
Бажаємо успіхів!