День Антонія Печерського — 23 липня. Як правильно провести це свято

Шанувати Антонія Печерського заведено 23 липня. У народі його прозвали Громовержцем.

Саме починаючи з цих днів, зацвітає картопля. У річках починає помітно зростати ряска, якою харчуються риби та свійські тварини. Люди вірили, що там, де зростає ряска – мешкають русалки, тому річки в цей день оминали, щоб не попасти у їхні пастки.

Антоній був засновником Києво-Печерської лаври. Сам Антоній родом із міста Чернігова. За своє життя відвідав місця де проходив Ісус, але згодом він повернувся на рідні землі та продовжував проповідувати християнську віру. Антоній прибувши до Києва оселився у печері, котру викопав священник Іларіон. Після він став ченцем та почав навчати своїх учнів – Никона та Феодосія.

Учнів ставало більше, коли їх стало 12 – вони викопали більшу печеру, де була церква, келія та трапезна. Саме з цього часу почалося будування Києво-Печерської лаври. Антоній побудував для себе окрему печеру, але учні все одно поселялися поруч із ним. Коли їх стало 100, вони спорудили церкву із дерева – церква Успіння Пресвятої Богородиці. Антоній Печерський вмів зцілювати людей та передбачати майбутнє. Святих останків ченця знайти не можуть до цього часу.

Також, цей день шанують Маврикія Нікопольського. Він був християнським мучеником, який загинув за віру у Господа.



Люди прислухались до грому, через те, що Антонія називають Громовержцем. Тому, багато прикмет стосується саме цього явища природи.

Прикмети цього дня:

  • У році все складеться добре, якщо ряски вдосталь.
  • Чекайте гарної погоди, якщо вночі була гроза.
  • Чекайте сприятливої погоди, якщо на березі стрибають жаби.
  • Чекайте дрібний дощ, якщо 23 липня гримить грім тихо.
  • Якщо чутно гучний грім, то чекайте проливного дощу.
  • Гарна риболовля буде, якщо 23 липня буде середа або п’ятниця.



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!