День Івана Купала: що потрібно зробити в це свято, та що заборонено

За християнським календарем, 7 липня заведено шанувати Іоанна Хрестителя, який охрестив Ісуса Христа. В народі свято отримало назву Івана Купала.

В цей день, з давніх часів проводилось багато ворожінь та обрядів.

Розповімо вам, що не можна робити цього дня.

Ця ніч дуже загадкова. Вночі виходить на полювання лісова нечиста сила – русалки, водяники, змії та відьми. Тому, у цю ніч не можна було засинати та купатися у водоймах. Ця заборона діяла на літніх людей, дітей та жінок при надії. Заборонялося позичати гроші, віддавати борги, бо можна притягнути до себе бідність та нещастя. Підіймати знайдені гроші теж забороняється. Люди вірили, що та жінка, яка не підходила до багаття – була відьмою.

Також, люди вірили, що в цей день можна віднайти здоров’я, щастя, любов та багатство. Необхідно, просто дотримуватися традицій цього свята.

Які обряди проводилися в цей день?

Люди вірили, що починаючи з 7 липня по 2 серпня, вся нечиста покидала водойми. Вода насичувалась цілющими силами. Щоб продовжити молодість та здоров’я, необхідно було вмитися цілющою росою.



У воду дівчата опускали вінки, які плели з польових квітів. Якщо вінок швидко плив від берега – це означало, що дівчину чекає щасливе майбутнє. Якщо вінок потонув, це ознака того, що дівчина у цьому році не вийде заміж.

Також, люди парились у лазнях Іванівськими віниками. Їх робили із цілющих трав. Цей віник допомагав одужати від різноманітних хвороб. Віником можна було паритись впродовж всього року. Віник вішали у домівках, який приносив людям щастя.

Люди розпалювали на березі річки багаття та стрибали через нього. Вогонь очищав людей. В цьому багаті люди спалювали речі людей, які хворіли. Таким чином, люди позбувалися хвороби.



Це свято дуже масштабне, де зберігаються всі традиції. Церква не підтримує цього свята, тому вирішувати чи святкувати це свято, повинен кожен сам.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!