День Івана Златоустого — 9 лютого. Про що слід просити, та на що звернути увагу

Свято Івана Золотоустого заведено святкувати 9 лютого. У народі цей день отримав назву – «Іван Златоуст», «Іван Златоустий», «День Івана Златоустого». Всім, хто потрапив у безвихідну ситуацію та просить прозріння, потрібно помолитись святителю.

Якщо цього дня промовити спеціальний нашепт, можна було позбутись зубного болю.

У народі свято, також називають «вогонь Златоуст’єв». Цього дня потрібно приділити належну увагу родині, щоб зберегти сімейну злагоду. Шанобливо ставились до пічного вогню, бо він заохочував щастя додому, гарний врожай та здоров’я. Також, люди запалювали печі, щоб взимку тепло, яке йде від печей замінювало їм сонце. Дрова у печі потрібно було розмістити так, щоб вони почали горіти в один момент. Дрова повинні були бути сухими. Люди займались заготівлею дров взимку, бо у цей час дерева сплять й циркуляція соку припиняється.

Не забували люди робити скіпи з дерев. Для цього обирали березу, розколювали її навпіл, знімали кору та складали сушити на цілий рік. Якщо береза повністю не висохла, то у печі під час її спалювання було чутно шипіння та тріск. Чоловіки зимовими вечорами сушили дрова на печі, а потім щипали їх. Для цього вони використовували спеціальний ніж.



Цього дня не можна було робити покупки та дарувати подарунки. Потрібно бути обережними та уникати поранень.

Прикмети цього дня:

  • Якщо на небі хмари пропливають проти вітру, чекайте снігу.
  • Чекайте теплої погоди, якщо вікна почали пітніти.
  • Якщо після заметілі намети округлі, буде гарний врожай.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!