День Михайла Солом’яного — 30 вересня. Що потрібно зробити усім господарям в це свято

День вшанування пам’яті Михайла Солом’яного, заведено відзначати 30 вересня. Він брав участь у Хрещенні Русі. Ніс слово Боже по всім куточкам світу. Також, 30 вересня заведено вшановувати священномученика Григорія, єпископа Вірменії.

Народився святий у Сирії, а згодом переїхав до Русі, куди покликав його імператор Микола ІІ. Прибувши до Русі, там провели хрещення князя Володимира. Там йому дали прізвисько «червоне сонечко». Після цієї події, обряд хрещення провели на всій Русі. Святого Михайла вважали засновником Києво — Межигірської обителі. Все своє життя він проповідував християнство та руйнував ідолів. Святі останки зберігаються у Печорському монастирі.

30 вересня заведено відзначати день Григорія. Святий жив за часів правління царя Тірідата, який віддав наказ схопити Григорія, віддати під суд та відправити до в’язниці. У в’язниці він провів 13 років, а після помилували та звільнили. Дивлячись на Григорія, правитель Вірменії вирішив почати вірувати у Всевишнього. Згодом він пройшов обряд хрещення, а після нього охрестили всю державу. Також, це день вшанування пам’яті Григорія Пельшемського. Він народився у родині дворян та вмів творити багато чудес. Коли помер його батько, став ченцем у Богородице — Різдвяному монастирі, який розташований на Галицькому озері. Дожив святий до ста років й брав участь у будівництві собору Пресвятої Богородиці. Багато людей шанобливо ставилися до святого, навчалися у нього.

Свято отримало назву «Михайло Солом’яний», бо люди прибирали стару солому з матраців та клали нову. Чоловіки змінювали стару солому з ґанку, сараїв та осель. Її палили у печі та стелили свіжу. Змінювали стару солому, щоб позбутися комах, які могли завестися у ній. Також, через те, щоб позбутися хвороб та поганих намірів.  Під час спалювання соломи, потрібно було промовляти спеціальні молитви святому. Старі жінки спалювали старі лапті, бо вірили, що проживають ще багато років. Деякі умільці могли визначити хвороби по соломі, на якій лежала людина. У цей день батьки купали дітей на солом’яному ґанку, щоб вони були здоровими. Свіжа солома несла з собою здоров’я для всіх членів родини. Солома завжди накопичувала сонячну силу та силу землі.

Прикмети 30 вересня:

  • Люди, які народилися цього дня були сильними, спокійними та завзятими.
  • Чекайте гостей, якщо на вікнах видно морозні візерунки.
  • Чекайте гарного врожаю, якщо у цей день випав сухий сніг.
  • Зима буде морозною, якщо у полі багато сухої трави.
  • Ті, хто не замінив солому страждали від різних проблем та нещастя.
  • Чекайте багатого врожаю, якщо все листя з липи та берези облетіло.
  • Чекайте поганої погоди, якщо місяць на небі у тумані.
  • Зима буде морозною й вона прийде рано, якщо журавлі вже відлетіли у теплі краї.
  • Зима запізниться, якщо цього дня випав перший сніг.
  • Слід чекати холодну зиму, якщо білка змінила опушок.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!