День Онисії Зимової — 30 грудня. Що можна та чого не варто робити

30 грудня заведено вшановувати пам’ять Онисії Солунської. Дівчина мала великі статки, які заважали їй стати набожною. Тому вона вирішила роздати своє багатство тим, кому воно потрібне було.

Народилась свята в одному з міст Греції, у родині бідних християн. Після того, як батьки померли, отримавши спадок — стала багатшою. Жила за часів правління імператора Максиміліана, який жорстоко переслідував всіх християн, яких потім страчував.

Дівчина добре знала, що Господь не приймає у своє царство багатих людей, тому вирішила розпрощатися зі своїм багатством. Після вона почала займатися благодійними справами. Одного разу вона проходила повз храму язичників, де її побачив військовий. Він силоміць намагався затягнути дівчину к цей храм, але вона вирвалась. Така поведінка розлютила військового й він вдарив її мечем. Поховали дівчину за християнськими звичаями та на її честь побудували церкву.

Народ прозвав дівчину Шлунківницею, бо у ті часи заведено було забивати худобу, а з нутрощів готувати різні смаколики. Традиційною стравою був свинячий кендюх з овочами. Також, люди ворожили на нутрощах. Слід було очікувати морозної зими, якщо селезінка тварини була акуратною. Слід чекати похолодання, якщо шлунок свині виявився порожнім.

30 грудня розпочиналося полювання на диких кабанів. Після полювання, дичину проносили через все село, а потім несли додому своїм жінкам. Для того, щоб біда не прийшла у дім, страви не солили.

Також, святій молилися, щоб одужати від шлункових хвороб. Не можна цього дня займатися рукоділлям. Також, не можна приймати подарунки від незнайомих людей. Якщо знайдете біля оселі чужу хустку, на неї наведене псування.

Прикмети цього дня:

  • Чекайте гарного врожаю, якщо вітер дме з південної сторони.
  • Літо буде дощовим, якщо на вулиці йде сніг.
  • Чекайте теплої погоди, якщо на Онисію ясна погода.
  • Чекайте різкої зміни погоди, якщо на небі видно яскраві зорі.
  • Якщо чутно цвірінькання горобців, буде тепло.
  • Чекайте на сварку, якщо наснився поцілунок або весілля.
  • Хтось з близьких помре, якщо насниться земля.
  • Влітку гарно ловитиметься риба, якщо вітер дме з західної сторони.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!