День Почаївської ікони Божої Матері — 5 серпня. Як правильно провести цей особливий день

Кожного року, за християнськими звичаями, 5 серпня відзначають свято на честь Почаївської ікони Божої Матері. Цю ікону шанують та поважають у всьому світі. Також, її шанують й католики.

Впродовж 400 років, ікона зберігається у Почаївській лаврі. Всі чудеса, які йдуть від цієї святині, занотовані у церковних писаннях. Їх записували віряни, які молилися іконі й вона допомогла їм.

Свято відзначають на честь визволення Лаври від турецьких загарбників у 1657 році. У той час тривала Збаразька війна з турецькими завойовниками. Вони взяли в облогу церкву та намагалися захопити її.

У той час, жителі храму почали молитися Пресвятій Богородиці й вона врятувала їх. Молитви надходили від щирого серця, тому Пречиста разом з янголами захистила храм від нападу. Турецькі воїни були налякані, бо вони побачили лик Пресвятої Богородиці, почали випускати стріли в неї, але вони відлітали назад та вбивали військо.

Перелякані воїни почали відступати, але жителі храму деяких наздогнали та взяли у полон. Через деякий час, полонені покаялись та почали вірувати у Господа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!