День Софронія — 24 березня. На що слід звернути увагу в це свято

За християнським календарем, 24 березня, заведено шанувати пам’ять святителя Софронія.

Народився він у місті Дамаск. Софроній був дуже освіченим та благочесним. Через деякий час подався до Єрусалиму. Відвідував безліч священних храмів разом з ієромонахом Іоанном Мосхом. За його записами була створена книга «Лимонарій» чи «Луг духовний». Вони постійно втікали від персів та відправились до Єгипту. Там його застала тяжка хвороба й після видужання він став ченцем. Після цього вони разом з монахом залишилися в Олександрії у святого патріарха Іоанна Милостивого. Через деякий час у Софронія занедужали очі. Своїми молитвами до святих Кіри та Іоанна він вимолив одужання в храмі.

На Олександрію почали нападати варвари, тому вони були змушені тікати до Константинополя. Під час втечі Іоанн помер. Сафроній та Іоанн та ще 11 ченців попрямували до Рима, там святий Сафроній й помер. Святі мощі його переправили до Єрусалиму в обитель святого Феодосія. Дуже багато добрих справ зробив Сафроній для Православної Церкви. Створив книгу преподобній Марії Єгипетської.

Прикмети цього дня:

  • Не чекай врожаю, якщо миші біжать на поля.
  • Холодна погода буде, якщо всі птахи прилітають з теплих країв.
  • Гарна погода буде, якщо лежить іній.
  • Тепла погода буде, якщо побачите лебедя на озері.
  • Холод відступає, значить чекай теплого літа.
Також, цей день вважається гарним для ворожіння. Віщими снами вважалися, якщо вони наснилися з 23 на 24 березня. Сни повинні справдитись у наступні 12 днів. А якщо сон наснився 24 березня – це все пусте.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!