День сорока мучеників — 9 березня. Що заборонено робити усім жінкам

9 березня заведено відзначати велике свято – 40 святих. У церкві свято отримало назву «День сорока мучеників». Це були 49 римських християн – воїнів, які мешкали у Севастії.

Хоча вже тривалий час дозволялося мати свою віру, солдати піддавались приниженню та образам.

Їхній начальник був язичником й змушував своїх підлеглих відмовитись від християнської віри. Холодної зимової ночі їхній начальник дав наказ роздягнути солдатів та загнати їх у крижану воду. На березі було розтоплено лазню для того, щоб солдати відмовившись від віри у Всевишнього могли скористатись цим теплом. Солдати тримали свою позицію. Лише один з солдатів вже зранку вирішив вийти з озера, але на березі він помер, так не дійшовши до лазні. Згодом над ними з’явилось яскраве благодатне сяйво.

Навіть один з воєначальників побачивши це диво, теж вирішив стати поруч з солдатами. Після дали наказ перебити воїнам коліна, спалити їх, а все що залишиться викинути у воду. Через 3 доби єпископу наснились всі ті солдати й він вирушив на місце їхньої смерті. Там він прочитав заупокійну молитву.

Люди моляться про гарне закінчення ратної служби близькими. Жінки випікали різну випічку, яку покривали медом. Випічка була у формі птахів. Всі ці смаколики роздавали дітям та закликали тепло. Якщо 9 березня зранку був мороз, то починались «Сороки» — протягом 40 днів були заморозки.

Для захисту посівів люди пекли кульки з хліба та кожен день одну викидали за поріг.

Для того, щоб наступні сорок днів чоловіки могли впіймати здобич або зловити рибу, не можна цього дня ні полювати, ні рибалити.

Прикмети на 40 святих:

  • Чекайте тепла, якщо сойки кружляють, але не сідають.
  • Погода буде завжди холодною, якщо 9 березня чутно грім.
  • Зима буде морозною та лютою, якщо на небі ви не помітите зірок.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!